Telekomy

Orange: 45,8% populacji Polski w zasięgu LTE z agregacją pasm

GU
Grzegorz Ułan
11

Zaledwie kilka dni temu Plus dzielił się z nami danymi odnośnie zasięgu ich LTE Plus Advanced, czyli internetu mobilnego LTE z agregacją dwóch lub więcej częstotliwości. Dziś Orange pochwalił się danymi odnośnie do swojego zasięgu superszybkiego internetu mobilnego w Polsce.

Dla przypomnienia LTE Plus Advanced obejmuje już swoim zasięgiem 56% populacji Polski, a Orange poinformował własnie o zasięgu swojego LTE z agregacją pasm na poziomie 45,8% populacji.

Przy okazji podali tez inne ciekawe liczby, otóż aktualnie na każde przesłane 5 MB w sieci Orange 4 MB przypada na przesył w zasięgu LTE. Natomiast ruch w sieci Orange kształtuje się na poziomie 43 PB przesłanych danych w miesiącu. Co do zasięgu "zwykłego" LTE, obejmuje swoim zasięgiem już 99,8% populacji Polski. Przekłada się to na liczbę 10400 stacji bazowych (od początku roku przybyło ich 150) obsługujących sieć LTE, w tym 4260 obsługuje już teraz agregację pasm (więcej o 350).

Orange miał jeszcze jedną okazję do pochwalenia się, a mianowicie wygrali kwietniowy ranking prędkości i jakości sieci mobilnej przygotowywany przez RFBenchamark, na podstawie pomiarów użytkowników ich aplikacji mobilnej, dostępnej na Androida i iOS.

Orange tym samym wrócił na fotel lidera, wygrywając w każdym parametrze pomiarów dokonanych w zasięgu sieci LTE, które stanowiły 83% wszystkich pomiarów. Wygrali ze sporą przewagą, średnią prędkość pobieranych danych mieli na poziomie 31,46 Mbps, wysyłanych danych - 12,17 Mbps oraz mieli najniższy ping - 38,24 ms. Na drugim miejscu znalazł się dotychczasowy lider, czyli T-Mobile, na trzecim Plus, a na czwartym Play.

Raport został sporządzony na podstawie 24217 pomiarów wykonanych w kwietniu 2018 roku.

Źródło: Orange/RFBenchamark.

Photo: Gutzemberg/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu