Podcast Antyweb Po Godzinach

VOD nie zabija kin. Jak wygląda restart branży kinowej?

KK
Konrad Kozłowski
13

Po wyjątkowo trudnym okresie kina wznawiają działalność. Jak wygląda restart branży od środka, czy kina boją się serwisów VOD i jak będzie wyglądać nowy repertuar?

Jak miewa się kino po wielomiesięcznej przerwie w działalności? Spoglądając na wyniki sprzedaży biletów na całym świecie, a także w Polsce, to sytuacja jest zaskakująco dobra. Optymistycznie wyglądają nawet, a może przede wszystkim premiery, które przez wielu były skazywane na porażkę. Wcześniejszy debiut niektórych tytułów w serwisach VOD poza granicami Polski miał sprawić, że te produkcje nie będą w stanie zgromadzić na salach większej grupy widzów, ale to nie do końca jest prawda. Inna sprawa, to rosnące statystyki serwisów VOD, których popularność miałaby oznaczać osłabienie branży kinowej i spadek frekwencji na salach kinowych. Czy tak w rzeczywistości jest?

Kalendarz premier filmów w kinach - lista nowości 

Dopytujemy u źródła, bo gościem tego odcinka podcastu jest Sebastian Wojna z Multkina. W rozmowie poruszamy tematy związane z okresem wstrzymanej działalności, przygotowaniami do wznowienia seansów, a także walką o czas widza, która staje się coraz bardziej zażarta.

Kina znów otwarte. Jak to wygląda od środka?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu