Podcast Antyweb Po Godzinach

A Ty masz już urządzenie smart w swoim domu?

KK
Konrad Kozłowski
1

A Ty masz już urządzenie smart w swoim domu? Rynek ten nabiera tempa, urządzeń przybywa i stają się coraz lepsze. Jak zmieniała się branża w ciągu ostatnich 10 lat?

Zmiany na rynku smart home

Kategoria smart home nie jest łatwym rynkiem, tym bardziej dla europejskiej firmy (rodem z Francji), dlatego generalny sukces i powodzenie NetAtmo w wielu regionach jest nie lada niespodzianką. Produkty firmy kupimy także w Polsce, a my testowaliśmy kilka z nich, m. in. kamerę zewnętrzną. Każde z urządzeń (stacje pogodowe, zamki, dzwonki czy termostaty) działają nie tylko w ramach ekosystemu i tylko z aplikacją NetAtmo, ale wkomponowują się także w ekosystemu Asystenta Google (Google Home), Alexy (głośniki Echo) czy Apple HomeKit.

Jak zmieniał się ten rynek, czym charakteryzują się klienci i jak może wyglądać branża w przyszłości? Jakie błędy popełniają firmy na rynku smart home i jak wyglądała rywalizacja w sprzedaży termostatów pomiędzy NetAtmo oraz Nest (Google)? Co wpłynęło na decyzję o starcie firmy w tej branży? Gościem dzisiejszego odcinka jest Fred Potter, założyciel i CEO firmy NetAtmo. Miłego słuchania!

Rynek smart home 10 lat później

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu