Android

Wreszcie porządna aplikacja oferująca wirtualną maszynę dla telefonów z Androidem

Weronika Makuch
Wreszcie porządna aplikacja oferująca wirtualną maszynę dla telefonów z Androidem
7

Przy testowaniu aplikacji bardzo często korzysta się z maszyn wirtualnych. Dla wszystkich fanów tej strategii pojawił się VMOS.

Komputery są w stanie uruchamiać maszyny wirtualne z symulowanymi specyfikacjami technicznymi. Android Deceloper Studio od Google i wiele innych programów pozwalają na uruchomienie wirtualnej maszyny z Androidem na komputerze. Gorzej, jeśli mieliśmy ochotę zastosować podobne rozwiązanie na samym Androidzie. Do tej pory nie istniał dobry sposób, aby to zrobić. Na szczęście pojawił się VMOS. Program potrafi uruchomić pełnoprawną wirtualną maszynę z Androidem na telefonie z Androidem właśnie.

VMOS umożliwia uruchomienie wirtualnej maszyny z Androidem na telefonie

Google łata dziury w Androidzie, ale czy wasze smartfony będą naprawione?

VMOS oferuje użytkownikom kilka bardzo przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest tworzenie fałszywego środowiska telefonu. Używając VMOS użytkownicy są w stanie stworzyć pełne wirtualne środowisko Androida wraz z działającym sklepem Play i łącznością sieciową. Na tej wirtualnej maszynie będzie działał Android 5.1.1. Pojawi się jako natywny system z pełną kontrolą dotykową. Wirtualna maszyna wyposażona jest również w "szufladę" aplikacji, usługi Google i niektóre standardowe aplikacje jak np. menadżer plików czy przeglądarka internetowa. Oprócz tego VMOS oferuje możliwość zrootowania telefonu. W programie nie brakuje również możliwości uruchamiania aplikacji z wielu kont. Na wirtualnej maszynie możemy zalogować się na wszelkie apki przez dane np. z pracy, jednocześnie będąc zalogowanym przez prywatne dane na zwykłej wersji systemu.

Przed Androidem uciec będzie jeszcze trudniej. System trafi również na „głupie” telefony?!

VMOS nie wymaga zakładania żadnego konta ani opłaty przy pobieganiu. Aplikacja uruchamia się po prostu z głównego ekranu. Łatwość obsługi zdecydowanie zasługuje na sporą pochwałę. W VMOS-ie użytkownicy mają dostęp do menu szybkich narzędzi, naśladujące sterowanie sprzętowe takie jak chociażby włącznie i wyłączanie maszyny czy przycisk "wstecz". Wedle opinii użytkowników, aplikacja działa bardzo dobrze. VMOS chwalą zwykli użytkownicy, jak i gracze. Przez wirtualną maszynę spokojnie możemy odpalić symulowane aplikacje w tle. Dla wszystkich posiadaczy Androida, którym brakowało tego typu opcji na telefonie, VMOS wydaje się pozycją obowiązkową. Można go pobrać rzecz jasna ze sklepu Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu