Antyapps

Screenshot Join -- Połącz zrzuty ekranu w jeden duży obrazek!

A
Antyapps
0

Jakiś czas temu, podczas prac nad nową oprawą graficzną mojego bloga, poznałem świetną wtyczkę do przeglądarki Chrome. Za pomocą Full Page Screen Capture możemy wykonać zrzut ekranu całej długości strony internetowej. Zastanawiałem się, czy podobne narzędzia są dostępne na systemach mobilnych. O...

Jakiś czas temu, podczas prac nad nową oprawą graficzną mojego bloga, poznałem świetną wtyczkę do przeglądarki Chrome. Za pomocą Full Page Screen Capture możemy wykonać zrzut ekranu całej długości strony internetowej. Zastanawiałem się, czy podobne narzędzia są dostępne na systemach mobilnych. Odpowiedź nasunęła się sama, podczas dzisiejszego przeglądania zasobów Google Play. Co prawda, chcąc wykonać zrzut ekranu całej strony w wersji mobile, będziemy musieli się trochę naklikać, ale mam nadzieję, że Screenshot Join to narzędzie, które będzie dalej rozwijane i już niedługo, doczekamy się nowych funkcji!

Założenie jest proste: wykonujemy dwa zrzuty ekranu a następnie łączymy je ze sobą, przesuwając fragmenty tak, aby do siebie pasowały. Aplikacja pozwala parować obrazki w pozycji wertykalnej oraz horyzontalnej. Klikając na jedno z pól ekranu głównego, możemy załadować zrzut ekranu z odpowiedniego folderu (shotscreens) lub otworzyć całą galerię fotek. Aplikacja z powodzeniem sprawdzi się również podczas łączenia zwykłych zdjęć.

Niestety, jeśli chcielibyśmy stworzyć jeden podłużny obraz, składający się z kilku zrzutów ekranu, kolejne elementy, będziemy musieli dodawać do dwóch wcześniej złączonych połówek. Potem do trzech, itd. Na ekranie zawsze mamy miejsce tylko na dwa obrazki. Tak jak pisałem we wstępie, mam nadzieję, że z czasem w aplikacji pojawi się funkcja dodawania kilkunastu części dużej całości, za jednym podejściem. Zabrakło też czegoś w rodzaju automatycznego dopasowania obrazów. Użytkownik musi przesuwać fragmenty "układanki" ręcznie. Jeśli uznamy, że fragmenty pasują do siebie idealnie, dopiero wtedy możemy kliknąć przycisk "zapisz".

Wszystkie nowe obrazy znajdziemy w folderze Screenshot Join, który zostanie utworzony w pamięci naszego smartfona. Z poziomu aplikacji, możemy przejść do wspomnianego katalogu, klikając w zakładkę "History". Przy każdym zapisanym obrazie znajduje się ikona, pozwalająca udostępnić go w wybranym serwisie społecznościowym lub innej aplikacji.

Screenshot Join to aplikacja, którą z pewnością docenią projektanci aplikacji mobilnych lub twórcy stron internetowych, którzy w szybki sposób chcieliby wygenerować planszę na której zmieści się cały projekt. Zwykli użytkownicy również znajdą zastosowanie dla Screenshot Join, chociażby podczas łączenia zdjęć w niewielkie panoramy. Mam nadzieję, że projekt będzie dalej rozwijany, a my doczekamy się nowych funkcji. W obecnej formie, aplikacja jest jeszcze nieco biedna...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: