Antyapps

Eat This Much -- Codzienne inspiracje dla dietetycznej kuchni

A
Antyapps
0

Jeśli nie macie funduszy na regularne wizyty u dietetyka, w Google Play i App Store, nie brakuje aplikacji, które pomagają skomponować odpowiedni jadłospis, wpisujący się w ramy odpowiedniej diety lub limitu kalorii. Jednym z takich programów jest Eat This Much. Jeśli szukacie kulinarnych inspir...

Jeśli nie macie funduszy na regularne wizyty u dietetyka, w Google Play i App Store, nie brakuje aplikacji, które pomagają skomponować odpowiedni jadłospis, wpisujący się w ramy odpowiedniej diety lub limitu kalorii. Jednym z takich programów jest Eat This Much. Jeśli szukacie kulinarnych inspiracji podczas układania zdrowej diety, warto sprawdzić ten tytuł.

Aby utworzyć nowe konto w Eat This Much, musimy wprowadzić hasło, login oraz adres e-mail. Po zapoznaniu się z regulaminem, potwierdzamy dane i przechodzimy do ustawień. Wybieramy swój cel (utrata lub utrzymanie wagi albo budowa mięśni), określamy preferowane jednostki a także definiujemy dzienny limit naszych wydatków na jedzenie. Ten krok możemy jednak pominąć. Tu, warto zaznaczyć, że jedyną dostępną walutą są dolary. Funkcja i tak średnio przydałaby się w naszym kraju...

Kolejny krok to zdefiniowanie naszej płci, wagi, wzrostu, wieku, otłuszczenia ciała a także poziomu aktywności fizycznych. Dalej, wybieramy produkty, których nie chcemy lub nie możemy spożywać oraz rodzaj preferowanej diety. Osoby "wszystkożerne" mogą pominąć ten krok. Na końcu, zatwierdzamy nasz profil nadając mu nazwę oraz sprawdzając ile składników odżywczych oraz kalorii, możemy przyswajać każdego dnia. Jeśli znacie się na dietetyce, możecie zmodyfikować te wartości. Osoby, które nie mają o tym pojęcia, powinny zaufać przelicznikom stworzonym przez twórców Eat This Much.

Działanie programu jest wyjątkowo proste i muszę przyznać, że rewelacyjnie sprawdzi się on wśród osób, które nie mają czasu na wymyślanie codziennych posiłków. W prawym górnym rogu umieszczono ikonę lupy z symbolem "+". Znajdziemy tu kilka różnych zakładek, pozwalających dodawać określone produkty i dania do naszego jadłospisu. Pierwsza opcja to przepisy. Znajdziemy tu gotowe rozwiązania na śniadania, obiady czy kolacje. Nie zabrakło zdjęć oraz instrukcji przygotowania wybranych potraw. Aplikacja umożliwia również dodawanie do jadłospisu pojedynczych produktów, dań gotowych lub posiłków, które możemy znaleźć w restauracjach. Tu, nie znajdziemy jednak przepisów. Aplikacja wciąż jednak będzie w stanie podać nam szczegółowe informacje o makroskładnikach czy kaloriach.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest koszyk zakupowy. W tym dziale znajdziemy wszystkie informacje o produktach, które musimy kupić aby przygotować potrawy, jakie wcześniej wybraliśmy i przyporządkowaliśmy do konkretnych posiłków. Aby nie marnować jedzenia, aplikacja zaproponuje dania na kolejne dni, bazując na produktach, które zostały z poprzednich jadłospisów. Tu warto jednak zaznaczyć, że aby skorzystać z tej funkcji, będziemy musieli wykupić abonament. Aplikacja w wariancie PREMIUM kosztuje 7 dolarów za miesiąc.

Eat This Much - Meal Planner to tytuł, który dla polskich użytkowników może być świetnym źródłem jedzeniowych inspiracji. Pełny potencjał programu wykorzystamy dopiero w Stanach Zjednoczonych. Po pierwsze, nie możemy przeliczać kosztów naszych produktów na złotówki. Po drugie, w menu znajdziemy wiele potraw, których nie znajdziemy w polskich sklepach czy restauracjach. Eat This Much traktowałbym więc bardziej na zasadzie ciekawostki dla tych, którzy szukają urozmaiceń dla swojej diety.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: