Antyapps

Piszesz wiersze? Poetreat pomoże dopasować rymy!

A
Antyapps
0

Jakiś czas temu, miałem przyjemność pracować nad tekstami do piosenek jednego z zaprzyjaźnionych producentów. To była dobra okazja, żeby przeszukać Google Play i App Store w poszukiwaniu aplikacji, które mogą okazać się pomocne w trakcie procesu tworzenia. Co prawda najbardziej zależało mi na na...

Jakiś czas temu, miałem przyjemność pracować nad tekstami do piosenek jednego z zaprzyjaźnionych producentów. To była dobra okazja, żeby przeszukać Google Play i App Store w poszukiwaniu aplikacji, które mogą okazać się pomocne w trakcie procesu tworzenia. Co prawda najbardziej zależało mi na narzędziach, które pomogłyby ułożyć słowa w kolorowych klockach składających się na melodię i w prosty sposób układać z nich tekst, jednak nic takiego nie udało mi się znaleźć. Zamiast tego, natrafiłem na bardzo prostą aplikację, pozwalającą szybko znajdować rymy. Jeśli piszecie wiersz lub piosenkę w języku angielskim, Poetreat może okazać się bardzo przydatnym pomocnikiem!

Rozpoczynając nowy wiersz, wpisujemy jego tytuł i wybieramy odpowiedni rytm. Domyślny układ to ABAB. Każdy wers oznaczono innym kolorem. Jeśli mamy ambitny plan na mniej regularne rymy, do naszej dyspozycji są klocki od A do E, oznaczone różnymi kolorami. Kiedy już ułożymy strukturę naszego wiersza, możemy przejść do pisania.

Zawsze kiedy dojdziemy do wersu, który ma się rymować z czymś co napisaliśmy kilka linijek wcześniej, aplikacja automatycznie podsuwa nam pasujące słowa, które powinny znaleźć się na końcu danej frazy. Podpowiedzi wyświetlane są na pasku, znajdującym się w dolnej części edytora. Niestety, czasami proces przetwarzania trwa zbyt długo, co zniechęca do dalszego korzystania z Poetreat. Na szczęście, takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często.

Poetreat to nie tylko narzędzie pozwalające nam dopasowywać odpowiednie rymy do tego, co już napisaliśmy. To również nietypowy rodzaj wirtualnego notesu, w którym możemy zapisywać nasze pomysły. Aplikacja przyda się nie tylko poetom, ale również osobom, które piszą piosenki albo rap. Niestety, całość bazuje na języku angielskim. Program nie będzie szczególnie przydatny, jeśli chcecie pisać po polsku. Mimo wszystko, jego minimalizm i forma, bardzo przypadły mi do gustu. Mam nadzieję, że produkcja będzie dalej rozwijana a kolejne rymy wciąż będą zaskakiwać użytkowników. Warto tu pomyśleć o nowym sposobie sugerowania słów, których możemy użyć. Jeden rząd to trochę za mało dla kogoś, kto obcuje z aplikacją od dłuższego czasu.

Tytuł dostępny jest na urządzenia z systemem iOS. Darmowa wersja programu pozwala nam zapisać 3 wiersze. Zdjęcie tego limitu to koszt rzędu 99 centów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: