Płatności i bankowość

Można już płacić w internecie kartą z chargeback, bez podawania danych karty

Grzegorz Ułan
Można już płacić w internecie kartą z chargeback, bez podawania danych karty
10

O nowej formie płatności Visa Mobile pisaliśmy Wam już we wrześniu zeszłego roku, przy okazji testów tej usługi, udostępnionych wybranym klientom Nest Bank. Od dziś mogą z niej skorzystać już wszyscy klienci tego banku, posiadający karty Visa.

Podstawową zaletą płatności kartą w sieci, jaką wymieniają jej zwolennicy jest opcja chargeback, czyli możliwość odzyskania przelanych z karty środków w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy zakupionego towaru. Zaleta ta wymieniana jest też w dyskusjach o wyższości płatności kartami nad inną najpopularniejszą formą płatności w sieci - BLIKIEM.

Wadą tego rozwiązania, jest jednak konieczność podawania danych karty przy zakupach w sklepach internetowych, którą to obecnie niweluje nowe rozwiązanie w postaci aplikacji Visa Mobile. Można oczywiście korzystać już z płatności online Google Pay czy Apple Pay, ale jeszcze nie wszystkie sklepy oferują taką opcję. Z kolei płatności w bramce Przelewy24 dostępne są w kliku tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a serwis ten stał się właśnie pierwszym dostawcą usług płatniczych, który wdrożył płatności Visa Mobile.

Klienci Nest Bank jako pierwsi na świecie mogą aktywować tę usługę w aplikacji swojego banku.

dr Karolina Mitraszewska, wiceprezes Zarządu Nest Banku:

Chcemy, aby nasi klienci mieli wybór i mogli korzystać z jak najszerszej palety rozwiązań płatniczych. Dlatego wprowadzamy Visa Mobile jako pierwsi na świecie - aby nasi klienci jako pierwsi mogli poznać zalety tego rozwiązania. Dla mnie osobiście istotne jest także to, że to absolutnie innowacyjne rozwiązanie z perspektywy technologicznej i z punktu widzenia bezpieczeństwa klienta.

Płatności Visa Mobile aktywujemy w aplikacji mobilnej Nest Bank w zakładce Karty. Po dodaniu nowej formy płatności przepisujemy kod wysłany na adres email i zatwierdzamy hasłem mobilnym.

Od tej chwili przy finalizacji zakupów w sklepie internetowym, wystarczy kliknąć w opcjach płatności Visa Mobile, wpisać numer telefonu i zatwierdzić płatność hasłem mobilnym w aplikacji bankowej.

Z kolei osoby, które wolałyby obsługiwać te płatności w osobnej aplikacji, mogą równolegle aktywować kartę Visa bezpośrednio w aplikacji mobilnej Visa Mobile, dostępnej na smartfony z Androidem - do pobrania z Google Play i z iOS - do pobrania z App Store.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce:

Od początku prac zakładaliśmy, że na rynku może równolegle działać osobna aplikacja Visa Mobile i rozwiązanie Visa Mobile jako część aplikacji bankowej.

Rejestracja w usłudze przebiega podobnie, na podany w formularzu w aplikacji adres e-mail otrzymujemy kod, który przepisujemy podczas rejestracji konta oraz dodajemy swój numer telefonu - również potwierdzany wysłanym kodem.

Nie ma tu potrzeby skanowania dowodów osobistych czy zakładania konta na selfie. Na koniec dodajemy tu jeszcze tylko naszą kartę płatniczą VISA - ręcznie, przepisując jej dane albo możemy ją zeskanować aplikacją.

To wszystko, tutaj również proces płatności za zakupy w internecie przebiega tak samo jak w przypadku aplikacji bankowej Nest Bank. Wybieramy w bramce Przelewy24 Visa Mobile, wprowadzamy swój numer telefonu i zatwierdzamy w aplikacji płatność PIN-em lub biometrią.
Źródło: Visa/Nest Bank

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu