Bank

Usługa Visa Checkout wystartowała w Polsce. Są już pierwsze obsługujące ją sklepy

Paweł Winiarski
Usługa Visa Checkout wystartowała w Polsce. Są już pierwsze obsługujące ją sklepy
11

Visa uruchomiła właśnie w Polsce usługę Visa Checkout. To szybka, wygodna i bezpieczna forma płatności, która do płacenia wymaga jedynie loginu i hasła.

Zasady działania usługi Visa Checkout są dość proste. Sklep, w którym chcemy coś kupić nie otrzymuje informacji dotyczących kupującego i jego karty, możemy zapłacić za towar używając jedynie loginu i hasła. Dane karty zapisywane są tylko raz, podczas rejestracji usługi, a usługa działa dobrze zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Visa Checkout zadziała z kartą debetową lub kredytową, a nad bezpieczeństwem transakcji czuwa system zabezpieczeń wykorzystujący między innymi usługę 3D-Secure.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym wdrożono Visa Checkout – wygodne i bezpieczne rozwiązanie ułatwiające konsumentom płatności online z poziomu każdego urządzenia, również mobilnego. Usługa doskonale sprawdziła się już w 23 krajach a w skali globalnej jest akceptowana przez ponad 300 tys. detalistów. Visa Checkout pomaga e-sklepom w skutecznym zmniejszaniu zjawiska porzucania koszyka, a bankom-wydawcom kart Visa w promowaniu ich marek w procesie płatności.

- mówi Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo- Wschodniej, Visa.

Pierwszymi polskimi detalistami, u których można zapłacić za pomocą Visa Checkout, są sklepu RTV EURO AGD oraz OLEOLE! Do 30 czerwca można będzie skorzystać z promocji (rabaty) związanych z zakupami w obu sklepach. W euro.com.pl konsumenci, którzy zapłacą za zakupy z Visa Checkout, mogą zyskać do 150 zł rabatu, a w oleole.pl 50 zł rabatu.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VISA