Artykuł sponsorowany

VideoProc to prawdopodobnie jedyny program do wideo, jakiego potrzebujesz

Redakcja Antyweb
VideoProc to prawdopodobnie jedyny program do wideo, jakiego potrzebujesz
4

Videoproc to intuicyjne oprogramowanie, które pozwala na konwersję i edycję niemal dowolnego formatu audio i wideo. Oprócz tego ma jeszcze wiele innych funkcji przydatnych zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.

Parę lat temu myślałem, że w przyszłości będziemy żyć w świecie pełnej kompatybilności i w czasach, w których nie będziemy musieli się przejmować formatami plików. Rzeczywistość postanowiła pójść jednak w inną stronę. Dzięki dostępności dronów, powszechności kamer 4 i 8K oraz zwiększonemu zainteresowaniu tworzeniem i edycją materiałów wideo na poziomie amatorskim i półprofesjonalnym, coraz więcej osób pracuje na plikach i klipach wideo. Wystarczy zobaczyć, ilu ludzi dziś rozpoczyna chociażby karierę vlogera czy zabawę ze streamingiem gier. Dla takich właśnie osób firma Digiarty przygotowała specjalne rozwiązanie, które pozwala na prostą i szybkie zgrywanie, konwersję i edycję wielu formatów plików, a także dużo, dużo więcej.

Czym jest VideoProc?

VideoProc to uznane na rynku oprogramowanie, przeznaczone do pracy nad plikami zarówno dla profesjonalistów którzy zajmują się na co dzień edycją audio i video, a także dla amatorów, którzy oczekują, że nic nie przeszkodzi im w pracy nad projektem. Program wyróżnia się przejrzystym, intuicyjnym interfejsem, w którym wszystkie funkcje są jasne od pierwszej sekundy użytkowania, a także dużą szybkością działania dzięki pełnej akceleracji sprzętowej. Dzięki wsparciu w całym procesie (kodowanie, przetwarzanie i dekodowanie), VideoProc działa do 47 razy szybciej niż programy, które takiej akceleracji nie posiadają. Pełna sprzętowa akceleracja (ze wsparciem zarówno dla NVIDII, jak i wbudowanych kart graficznych Intel i AMD) sprawia, że VideoProc dobrze zadziała także na starszych komputerach.

Szczególnie ważną kwestią w przypadku akceleracji dzięki GPU jest nie tylko podniesienie szybkości renderowania, ale też kluczowa kwestia przy pracy z dużymi plikami w rozdzielczości 4K. Dzięki temu możliwe jest płynne działanie w trakcie edycji (podgląd, przycinanie i jakiekolwiek inne operacje na plikach), mniejsze obciążenie procesora (średnio o 40 proc.) dzięki czemu podczas renderowania możemy robić też inne rzeczy na komputerze, a także lepsza optymalizacja rozmiaru pliku końcowego.

VideoProc to przede wszystkim funkcjonalność. Co oferuje program?

Kiedy odpalimy VideoProc, naszym oczom ukaże się menu, w którym będziemy mogli wybrać jedną z 4 głównych sekcji programu. Jest to więc odpowiednio: Video, DVD, Downloader i Recorder. Pozwolę je sobie teraz pokrótce omówić, wraz z podstawowymi funkcjami.

Video

Pierwszą kategorią jest ta, która odpowiada za najbardziej rozpoznawalną funkcję VideoProc. W Video możemy bowiem przekonwertować niemal dowolny format audio i video na dowolny inny. Jeżeli chodzi o same docelowe formaty, to możemy tu wybierać albo z długiej listy, albo też – wspomóc się zapewnionymi przez twórców kategoriami, w których znajdują się formaty kompatybilne z m.in. z poszczególnymi konsolami PlayStation, różnymi urządzeniami Apple, różnymi markami telefonów z Androidem, stronami takimi jak YouTube, Facebook, poszczególnymi markami telewizorów (Sony, Samsung czy LG) a także formaty dostosowane do współpracy z poszczególnymi edytorami wideo, jak np. FinalCut Pro.

W tym miejscu możemy też przeprowadzić często bardzo zaawansowane operacje na samych plikach – podzielić je, obrócić obraz, stworzyć GIF czy nawet wzbogacić o postprodukcyjną stabilizację obrazu, odszumić czy pozbyć się efektu rybiego oka, charakterystycznego dla kamer o dużym polu widzenia. Przy każdym trybie możemy precyzyjnie zarządzać każdym parametrem, co jest bardzo ważne w kontekście pracy z plikami 4K. W moim przypadku konwersja przykładowego pliku 1,7 GB z MP4 na AVI w wysokiej jakości zajęła niecałe 20 min.

DVD

Jeżeli chcemy wypalić nasz materiał wideo na dysku DVD, VideoProc również może spokojnie być naszym głównym narzędziem. Mamy tu szeroki wachlarz operacji, które możemy wykonać. Od samego wypalenia w różnych wariantach formatów (od telewizorowych PAL i NTSC po MP4 z H264 i HEVC), przez różne opcje zgrywania (Main Copy, Title Copy, ISO), tworzenie folderu VIDEO_TS czy wypalanie audio CD i DVD w różnych formatach. Co ciekawe, w tym wypadku możemy wybrać nawet, ile rdzeni naszego procesora jest obciążonych zadaniem.

Download

Jeżeli tworzymy materiał wideo, chociażby na serwis YouTube, bardzo często chcemy odnieść się do materiału bądź wypowiedzi innego twórcy, bądź też umieścić w naszym filmie fragment innego dzieła. W takim wypadku zazwyczaj będziemy chcieli pobrać materiał ze strony źródłowej – YouTube, TikToka, instagrama i innych. Dlatego właśnie VideoProc zawarł w swoim programie narzędzie do pobierania plików z ponad 1000 witryn. Wystarczy przekleić link i w kilka sekund plik wideo znajdzie się na naszym komputerze.

Recorder

Osoby nagrywające materiały typu Let’s Play z pewnością docenią wbudowany w VideoProc recorder. Pozwala on bowiem nagrywać cały ekran (bądź jego wycinek), kamerkę internetową, bądź też oba elementy naraz. Jest tu też oczywiście ustawienie, który obraz chcemy mieć na pełnym ekranie. W przypadku kamerki internetowej recorder pozwala też na usuwanie jednolitego tła za nagrywającym (o dowolnym kolorze). W recorderze możemy też wybrać źródła naszego dźwięku (zarówno z komputera, jak i z mikrofonu).


Patrząc na to, ile funkcji oferuje VideoProc, nie dziwi fakt, że często jest on wybierany zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalistów. Jest to bowiem oprogramowanie, które szybko i sprawnie upora się z każdym postawionym przed nim zadaniem, a dzięki mnogości ustawień daje pewność, że efekt końcowy będzie zawsze taki, jak sobie tego życzy twórca.

Programem tym bardziej warto się zainteresować, ze właśnie teraz trwa promocja, w której VideoProc jest przeceniony aż o 60 proc. i kosztuje 29,95 dolarów. Jeżeli więc często pracujecie na plikach wideo w jakości 4K, filmujecie z drona bądź też myślicie o karierze YouTubera, zdecydowanie warto zapoznać się z tym, co oferuje to oprogramowanie, ponieważ dzięki niemu wasza praca czy hobby mogą stać się dużo przyjemniejsze.

-

Materiał powstał we współpracy z Digiarty

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu