Tablety

VAIO prezentuje potężny prototyp swojej hybrydy

Jakub Szczęsny
VAIO prezentuje potężny prototyp swojej hybrydy
14

Vaio to pozostałość po jeszcze nie tak dawno pchanym biznesie PC przez Sony. Wygląda na to, że sprzedaż marki nie oznacza końca urządzeń sygnowanych logo niegdyś należącego do japońskiego producenta. Podczas konferencji Adobe, firma VAIO pokazała urządzenie hybrydowe, które podobnie jak Surface Pro,...

Vaio to pozostałość po jeszcze nie tak dawno pchanym biznesie PC przez Sony. Wygląda na to, że sprzedaż marki nie oznacza końca urządzeń sygnowanych logo niegdyś należącego do japońskiego producenta. Podczas konferencji Adobe, firma VAIO pokazała urządzenie hybrydowe, które podobnie jak Surface Pro, ma trafić w wyłącznie w ręce profesjonalistów. Równie "profesjonalna" jest także cena urządzenia, która na samym początku sprzedaży wyniesie grubo ponad 1800 dolarów. I co ciekawe, urządzenie będzie dostępne tylko w Japonii.

Nowa hybryda od VAIO ma odznaczać się niezwykle szczegółowym, wysokiej jakości ekranem zdolnym wyświetlać obraz w nieco egzotycznej rozdzielczości - 2560 x 1704 pikseli. Ponadto, w środku znajdziemy potężny procesor Intel H-Series z równie mocną grafiką Iris Pro. Dodatkowo, podłączymy zewnętrzne urządzenia za pomocą dwóch pełnych portów USB 3.0, ekrany za pomocą HDMI i Mini DisplayPort oraz rozszerzymy pamięć za pomocą karty SDXC. Wygląda obiecująco, prawda?

Sądząc po tym, czego dowiedzieliśmy się na konferencji, będzie to urządzenie przede wszystkim dla grafików, wskazuje też na to rysik dołączony do urządzenia oraz intelowski układ Iris Pro. Jedyne, co mnie martwi, to fakt, iż będzie to urządzenie niedostępne poza rynkiem japońskim. A szkoda, bo mimo wszystko, propozycja VAIO mogłaby być ciekawą alternatywą dla Surface Pro 3, który wydaje się celować w podobny target, co wspomniane urządzenie.

Mówi się także o postępującej cały czas erze Post-PC. Przy czym korzystając z okazji, warto wspomnieć, że rozwiązań hybrydowych na rynku mamy coraz więcej i nic nie wskazuje na to, by producenci odpuścili sobie ten typ urządzeń. Nawet te najsłabsze propozycje Asusa, Acera, czy nawet "polskich producentów" oferują naprawdę niezły komfort pracy w często bardzo atrakcyjnej cenie - przy okazji łącząc w sobie zalety komputera przenośnego i tabletu. Do tego, Windows 10 zaczyna się naprawdę podobać i wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią nam, że komputery PC jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa - i jak to kiedyś ująłem w innym miejscu Internetu - nie będzie ery Post-PC, za to już mamy do czynienia z "PC Reborn".

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Gizmodo.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Vaio