Apple

iPad Air 2 z Touch ID i Apple Pay - pytanie: po co?

Jakub Szczęsny
iPad Air 2 z Touch ID i Apple Pay - pytanie: po co?
18

Niedawno miała miejsce oficjalna premiera nowych telefonów ze stajni Apple, a tymczasem już pojawiają się doniesienia na temat kolejnej generacji tabletów tego producenta. Linia iPad to jedna z bardziej szanowanych propozycji na rynku, zwłaszcza, że sprzęt Apple uznaje się za prekursora wszystkich i...

Niedawno miała miejsce oficjalna premiera nowych telefonów ze stajni Apple, a tymczasem już pojawiają się doniesienia na temat kolejnej generacji tabletów tego producenta. Linia iPad to jedna z bardziej szanowanych propozycji na rynku, zwłaszcza, że sprzęt Apple uznaje się za prekursora wszystkich innych tego typu urządzeń. O drugiej edycji iPada Air dowiedzieliśmy się paru rzeczy, które wymagają ode mnie postawienia sobie bardzo poważnego w tym momencie pytania - o zasadność wprowadzonych funkcji.

Ktoś zaraz zacznie mnie rozliczać z tekstu o braku chociażby obsługi klawiatur bluetooth w Windows Phone, gdzie dowodziłem, że nie ma nic złego we wprowadzaniu funkcji, które być może nie znajdą uznania dużego grona użytkowników, ale przynajmniej zadowolą tych, którzy zechcą korzystać z technologii zaimplementowanej przez producenta. I istotnie, wszystko to, co nie będzie przeszkadzać większości, a wywoła uśmiech na twarzy garstki osób nie jest problemem nie ma o co kruszyć kopii. Z Apple mam jednak pewien problem. I o ile wprowadzenie Touch ID w iPad Air 2 nie wydaje się czymś nadzwyczajnym, bo jest to gadżet nie tylko wygodny, ale i przydatny, to już Apple Pay... no właśnie. Podejdźcie z tabletem do zbliżeniowego terminala i spróbujcie nim zapłacić w sklepie. Płatność telefonem nie wygląda dziwnie - ba, nikogo już nie zaskakuje. Ale wystartowanie przy kasie z tabletem może już wyglądać nieco kuriozalnie.

Okazuje się, że deweloper, Hamza Sood odnalazł w becie deweloperskiej iOS 8.0.1 ciąg tekstowy wskazujący na użycie technologii Apple Pay w iPad Air 2. To wskazuje na to, że taka funkcjonalność pojawi się wraz z premierą kolejnych tabletów od Apple.

Śledząc ostatnie doniesienia, można odnaleźć informację, że iPad Air 2 otrzyma niemały ekran o przekątnej 13 cali. Jak na tablet jest to bardzo dużo. Zapłacenie "kanapowym kolosem" nie dość, że będzie wyglądało dziwnie, to jeszcze będzie bardzo niewygodne. Płacenie zostawmy portfelom, kartom i ewentualnie telefonom. iPady niech robią to, co do tej pory robiły świetnie.

A Wy jak myślicie?

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleipad Air 2