Microsoft

Surface 3 RT i Surface Mini w nadchodzących tygodniach

Jakub Szczęsny
Surface 3 RT i Surface Mini w nadchodzących tygodniach
13

Rodzina urządzeń Surface nieco nam się rozrasta - w tamtym roku Microsoft zapowiedział tablet pracujący pod kontrolą Windows RT 8.1 - Surface 2. Wedle ostatnich doniesień, kolejna generacja urządzeń Surface jest już gotowa i oczekuje się już tylko na to, aż Microsoft w końcu pokaże je światu. Wszyst...

Rodzina urządzeń Surface nieco nam się rozrasta - w tamtym roku Microsoft zapowiedział tablet pracujący pod kontrolą Windows RT 8.1 - Surface 2. Wedle ostatnich doniesień, kolejna generacja urządzeń Surface jest już gotowa i oczekuje się już tylko na to, aż Microsoft w końcu pokaże je światu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie to 10,6 - calowe urządzenie, oczywiście z Windows RT na pokładzie.

W lipcu pojawiały się przecieki na temat spodziewanej daty wystartowania Surface 3 na rynek. Październik tego roku podawano jako datę zaprezentowania tabletu i rozpoczęcia jego sprzedaży, przy czym produkcja miała rozpocząć się już w sierpniu. W świetle ostatnich doniesień, poprzednie informacje wydają się być wiarygodne, bowiem mówi się, że w najbliższych tygodniach ujrzymy kolejne urządzenie z nieco nieszczęśliwej dla Microsoftu linii - Surface 3. Ów sprzęt ma być jeszcze cieńszy, jeszcze lżejszy i oczywiście szybszy niż poprzednik.

Jednak to, co mnie interesuje najbardziej, to fakt, iż mówi się także o premierze Surface Mini, projektu, który miał być przez Microsoft porzucony. Okazuje się, że w informacjach z Neowin, zawarto wzmiankę o mniejszym tablecie Microsoftu, który mógłby powalczyć z iPadem Mini oraz propozycjami z Androidem - mam nadzieję, że nie tylko wydajnością i użytecznością systemu operacyjnego, ale i ceną (chociaż zbyt wiele nie oczekuję od Microsoftu pod tym względem). Na temat specyfikacji Surface Mini nie wiemy jeszcze nic, ale pewne jest oczywiście to, że będzie to urządzenie z ekranem o przekątnej około 7-8 cali. Neowin wskazuje ponadto na fakt, iż produkcja Surface Mini będzie ograniczona.

Obydwa urządzenia zobaczymy już być może w okolicach świąt Bożego Narodzenia - dobrze by było, gdyby Microsoft trafił w okres technologicznych żniw. Czy te urządzenia zostaną ciepło przyjęte? Cóż, ja w Windows RT po prostu nie wierzę - jeżeli mam już posiadać tablet z systemem Microsoftu, niech to będzie urządzenie pełnym Windows - cenię sobie wygodę i wielość możliwości - przy czym wersja RT mogłaby mnie mocno ograniczać. Nie wyobrażam sobie bowiem pracy bez niektórych aplikacji desktopowych. Jednak do konsumpcji treści, surfowania w Internecie... Windows RT jest naprawdę niezłą alternatywą dla iOS i Androida.

Na zdjęciach nie znajduje się żadne wspomniane wyżej urządzenie, grafiki kolejno od góry przedstawiają: Surface Pro 3 oraz koncept Surface Mini.

Źródło: Neowin

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu