Microsoft

Użytkownicy Windows Vista, 7 i 8.1 koniecznie zainstalujcie tę aktualizację!

Konrad Kozłowski
Użytkownicy Windows Vista, 7 i 8.1 koniecznie zainstalujcie tę aktualizację!
23

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to użytkownicy systemów Windows: Vista, 7 i 8.1 powinni jak najszybciej skorzystać z usługi Windows Update w celu pobrania najnowszej, krytycznej aktualizacji oznaczonej numerkiem 3079904. Bez niej możliwe jest zdalne wykonanie kodu zaszytego na przykład w stronie...

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to użytkownicy systemów Windows: Vista, 7 i 8.1 powinni jak najszybciej skorzystać z usługi Windows Update w celu pobrania najnowszej, krytycznej aktualizacji oznaczonej numerkiem 3079904. Bez niej możliwe jest zdalne wykonanie kodu zaszytego na przykład w stronie internetowej.

Niedługo po uruchomieniu mojego komputera z Windows 8.1 zostałem powitany komunikatem z prośbą o jak najszybsze pobranie i zainstalowanie aktualizacji. Z czymś takim spotkałem się po raz pierwszy, gdyż do tej pory zwracałem uwagę tylko na powiadomienia w prawym dolnym rogu na ekranie logowania lub "dymki" z zasobnika systemowego. Okazuje się, że nie bez powodu Microsoft tak nachalnie wręcz chce dotrzeć z informacją do użytkowników. Problem jest naprawdę spory.

Skwapliwie przygotowana strona internetowa lub dokument korzystający z czcionek OpenType mogły być na tyle groźne, że na naszym komputerze wykonany zostałby niemal dowolny kod, który z całą pewnością nie przyniósłby niczego dobrego. Aktualizacja musiała więc być udostępniona poza harmonogramem Microsoftu i jak najszybciej zostać zainstalowana. Jeśli z jakichś powodów nie możecie skorzystać z usługi Windows Update możliwe jest także odwiedzenie tej strony w celu pobrania instalatora konkretnego uaktualnienia.

Zalecamy, jedną lub drugą metodą, zabezpieczyć swój komputer jak najszybciej. Windows jest najpopularniejszym komputerowym systemem operacyjnym, więc potencjalnie zagrożonych użytkowników są miliony. Osób zainteresowanych wykorzystaniem tego typu luki nie brakuje, dlatego nie należy ryzykować. Nie zapomnijcie uruchomić ponownie komputera po zakończeniu instalacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu