Microsoft

Budżetowce z Windows 10 Mobile będą jeszcze tańsze

Jakub Szczęsny
Budżetowce z Windows 10 Mobile będą jeszcze tańsze
113

Pisałem dla Was dzisiaj o telefonach z Tizenem, które niedługo pojawią się w Europie. Mamy kolejną porcję informacji o tego typu urządzeniach, tym razem od Microsoftu, już z Windows 10 Mobile. Microsoft dobrze wie, że na specyficznych rynkach takie słuchawki radzą sobie naprawdę dobrze i stanowią on...

Pisałem dla Was dzisiaj o telefonach z Tizenem, które niedługo pojawią się w Europie. Mamy kolejną porcję informacji o tego typu urządzeniach, tym razem od Microsoftu, już z Windows 10 Mobile. Microsoft dobrze wie, że na specyficznych rynkach takie słuchawki radzą sobie naprawdę dobrze i stanowią one podstawę udziałów rynkowych platformy mobilnej giganta. W Redmond uznano, że tę passę trzeba podtrzymać jeszcze tańszymi urządzeniami skierowanymi do mniej wybrednych klientów.

W portfolio Microsoftu na ten rok znalazły się 2 maksymalnie budżetowe smartfony, które będą oferowane za niezwykle śmieszną cenę oscylującą wokół... 80 dolarów. Nawet przy mało korzystnym przeliczniku (w ogromnym uproszczeniu) 4:1, wyszłoby na to, że taka budżetowa Lumia kosztowałaby jedynie 320 złotych. Budżetowce te miałyby pojawić się w najpierw w Chinach, gdzie podjęłyby walkę z tanimi, rodzimymi produkcjami, które radzą sobie tam całkiem nieźle. Następnie pojawią się one na innych rynkach, gdzie również będą miały okazję utrzeć nosa reszcie słuchawek oferowanych w budżetowych ofertach operatorskich.

Tanie smartfony z Windows 10 Mobile oczywiście nie mogą powalać specyfikacją. Ta przedstawia się jak na tę cenę całkiem zdrowo. Za serce urządzenia miałby robić Snapdragon 210 wraz z czterema rdzeniami Cortex A7 taktowany zegarem o częstotliwości 1,1 GHz. Za grafikę odpowiadałby Adreno 304. Do łączności posłuży natomiast Bluetooth 4.1, WiFi 802.11n. Nieznana jest przekątna ekranu takiego sprzętu, jednak przy założeniu, że słuchawki te będą obsługiwać rozdzielczości do HD 720p, można spodziewać się kolejnego 5-calowca. Za możliwości fotograficzne odpowiadać mają 8-megapikselowe kamerki z tyłu zdolne nagrywać filmy w jakości 1080p.

Co więcej, telefon prawdopodobnie będzie wspierać łączność LTE, co byłoby już bardzo atrakcyjne dla mniej rozrzutnych klientów. Zwłaszcza w kontekście ofert, w których dostęp do Internetu LTE jest nielimitowany przez czas określony w umowie. Ostatnio udało mi się wziąć dla jednego z członków rodziny ofertę mixową w Playu, dzięki której otrzymałem i urządzenie i 6 miesięcy dostępu do Internetu LTE za darmo - bez limitu (po przekroczeniu 100GB transferu zakładany jest znośny lejek).

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu