Google

Użytkownicy OneDrive’a są wściekli. Google ułatwia udostępnianie na Dysku

Konrad Kozłowski
Użytkownicy OneDrive’a są wściekli. Google ułatwia udostępnianie na Dysku
40

Domyślałem się, że opisywana przeze mnie wczoraj sprawa dotycząca zmiany oferty OneDrive'a będzie miała swoją kontynuację. Użytkownicy dysku w chmurze od Microsoftu są rozgoryczeni zapowiadanymi modyfikacjami, co objawia się nie tylko poprzez niezbyt przychylne komentarze, ale także petycję, pod któ...

Domyślałem się, że opisywana przeze mnie wczoraj sprawa dotycząca zmiany oferty OneDrive'a będzie miała swoją kontynuację. Użytkownicy dysku w chmurze od Microsoftu są rozgoryczeni zapowiadanymi modyfikacjami, co objawia się nie tylko poprzez niezbyt przychylne komentarze, ale także petycję, pod którą podpisało się już ponad 20 tysięcy z nich.

Czy Microsoft się ugnie?

Czy inicjatywa podjęta przez niejakiego Iana S. przyniesie jakikolwiek skutek? Podjęta przez Microsoft decyzja wydaje się być nieodwołalna i nawet kilkusettysięczne poparcie sugestii to raczej za mało, by korporacja z Redmond mogła zmienić zdanie. Przekonywaliśmy się jednak wielokrotnie, że siła zjednoczonej społeczności bywa naprawdę duża, a to że Microsoft straci (przede wszystkim wizerunkowo) na tych zmianach to więcej niż pewne.

Łatwiejsze udostępnianie na Dysku Google

A w najnowszym wpisie na blogu Dysku Google przeczytać można o nowościach, które przygotowano dla użytkowników usługi. Na celowniku Google znalazły się... powiadomienia dotyczące aktywności udostępnienia materiałów. Do tej pory jedynym śladem jaki pozostawał po takiej czynności były e-maile w skrzynce odbiorczej z informacją o udzieleniu nam dostępu. Od teraz aplikacje na Androidzie i iOS będą wysyłać takowe powiadomienia oraz te odnośnie prośby o udzielenie dostępu do pliku. To nie wszystko, gdyż programy mobilne będą także pozwalać na przyznawanie wspomnianego dostępu. Bardzo istotną zmianą jest też opcja podglądu pliku z Dysku Google na urządzeniu mobilnym - nie będzie do tego wymagane posiadanie konta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu