13

Użytkownicy „Moich Tras” od Google nie będą zadowoleni. Gigant zamyka usługę

Google posiada własną usługę do monitorowania aktywności użytkownika za pomocą urządzenia mobilnego. A przynajmniej będzie posiadać do 30 kwietnia tego roku, bowiem gigant podjął decyzję o jej zamknięciu – tę decyzję uargumentowano potrzebą inwestowania w inne tego typu usługi o znacznie szerszym zasięgu. Moje Trasy pozwalało na monitorowanie aktywności fizycznych wraz z danymi opartymi o […]

Google posiada własną usługę do monitorowania aktywności użytkownika za pomocą urządzenia mobilnego. A przynajmniej będzie posiadać do 30 kwietnia tego roku, bowiem gigant podjął decyzję o jej zamknięciu – tę decyzję uargumentowano potrzebą inwestowania w inne tego typu usługi o znacznie szerszym zasięgu.

Moje Trasy pozwalało na monitorowanie aktywności fizycznych wraz z danymi opartymi o Mapy Google. Użytkownik mógł śledzić swoje postępy w treningach oraz zapoznać się z trasą, jaką przebył podczas treningu. Usługa, mimo ogromnej popularności innych aplikacji fitness miała swoje grono zwolenników – ci będą musieli jednak dokonać migracji do innych tego typu rozwiązań.

screenshot_2016-01-29_at_18.36.47

Google proponuje eksportowanie danych z tej usługi i opublikował już instrukcje krok po kroku dotyczące tej operacji. Po 30 kwietnia korzystanie z aplikacji nie będzie możliwe – gigantowi zależy zapewne na wzmocnienie pozycji Google Fit, bardzo podobnej usługi rozbudowaną o szczegółowe analizy aktywności fizycznej użytkownika. Ci, którzy nie są przekonani do Google Fit mogą zwrócić się ku świetnemu Endomondo lub Strava.

Grafika: 1