Felietony

Uwaga na fałszywe zaproszenia do Google+

Jan Rybczyński
Uwaga na fałszywe zaproszenia do Google+
17

Nowy serwis społecznościowy Google cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Niektórzy próbują zarobić na popularności G+, w mniej lub bardziej legalny sposób. Najpierw pojawiły się oferty sprzedaży zaproszeń do Google+ na eBay, teraz przyszedł czas na scam. Można się było tego spodziewać, kied...

Nowy serwis społecznościowy Google cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Niektórzy próbują zarobić na popularności G+, w mniej lub bardziej legalny sposób. Najpierw pojawiły się oferty sprzedaży zaproszeń do Google+ na eBay, teraz przyszedł czas na scam.

Można się było tego spodziewać, kiedy głód zaproszeń do G+ wciąż pozostaje nienasycony, do akcji wkraczają ludzie pragnący zarobić w nieuczciwy sposób. Jak donosi serwis Mashable, w internecie pojawił się scam imitujący zaproszenia do Google+.

Fałszywe zaproszenia rozsyłane są za pomocą maila i wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych zaproszeń. Oto jeden z przykładów.

Również mail, z którego pochodzi zaproszenie  na pierwszy rzut oka nie budzi podejrzeń.

Oczywiście, po kliknięciu w zaproszenie nie jesteśmy dosyłani do serwisu giganta z Mountain View, lecz do strony, przedstawiającej ofertę spamerów. Co prawda nie stanowi to wielkiego zagrożenia dla naszego komputera, na razie, ale warto upewnić się skąd pochodzi zaproszenie, zanim klikniemy w link.

Nie wiem czy scam występuje w wersji polskojęzycznej. Jeśli ktoś dostał fałszywe zaproszenie do Google+, niech da znać w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlescamg+