Felietony

Amazon kontynuuje ekspansje, przejmuje Book Depository

Jan Rybczyński
Amazon kontynuuje ekspansje, przejmuje Book Depository
9

Amazon, jeden z pionierów sprzedaży elektronicznej i największa księgarnia internetowa, zdecydował się przejąć brytyjską księgarnię internetową The Book Depository International. Co prawda szczegóły transakcji nie są znane, jednak niewątpliwie nie był to mały czy tani nabytek. Book Depository ma...

Amazon, jeden z pionierów sprzedaży elektronicznej i największa księgarnia internetowa, zdecydował się przejąć brytyjską księgarnię internetową The Book Depository International.

Co prawda szczegóły transakcji nie są znane, jednak niewątpliwie nie był to mały czy tani nabytek. Book Depository ma w swojej ofercie ponad 6 milinów książek, ponad milion klientów i jest najszybciej rozwijającą się księgarnią internetową w Europie. Wysyła książki do 100 różnych krajów, pokrywając przy tym koszty przesyłki.

Jak donosi  Techcrunch, nie jest jasne, czy Book Depository zostanie wchłonięte do Amazon i stanie się jego częścią, czy pozostanie osobną marką. Osobiście przewiduję raczej pełne wchłonięcie, chociaż zapewne nie nastąpi to od razu.

Prawdopodobnie jest to dopiero początek ekspansji Amazon na nowe rynki, w tym rynek Europejski, dlatego nowy nabytek jest taki istotny. W niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych przejęć w innych krajach, w tym na rynku indyjskim.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazon