Felietony

GoDaddy sprzedane za 2 miliardy dolarów

Szymon Barczak
GoDaddy sprzedane za 2 miliardy dolarów
11

GoDaddy - jedna z największych firm zajmujących się sprzedażą domen, hostingu i certyfikatów SSL - jest nawet tzw. Root CA, czyli nie tylko sprzedaje certyfikaty, ale jest jedną z organizacji, która je podpisuje, potwierdziła, że została przejęta przez KKR & Co., Silver Lake Partners oraz Technology...

GoDaddy - jedna z największych firm zajmujących się sprzedażą domen, hostingu i certyfikatów SSL - jest nawet tzw. Root CA, czyli nie tylko sprzedaje certyfikaty, ale jest jedną z organizacji, która je podpisuje, potwierdziła, że została przejęta przez KKR & Co., Silver Lake Partners oraz Technology Crossover Ventures. GoDaddy nie podaje jednak kwoty inwestycji, jednak nieoficjalne wycieki mówią o kwocie rzędu 2,25 miliarda dolarów.

GoDaddy, firma założona przez Boba Parsonsa w Arizonie operuje obecnie 48 milionami domen i oferuje 50 różnych usług - oprócz domen czy hostingu, firma zajmuje się także tworzeniem stron internetowych na zlecenie. Firma zbudowała silną markę dzięki atrakcyjnym kampaniom reklamowym, skierowanym głównie do mężczyzn, którzy to w większości zajmują się takimi rzeczami jak kupowanie hostingu czy domen - na przykład w firmach. W procesie marketingowym GoDaddy wykorzystał kilka fajnych dziewczyn, którym porobił zdjęcia oraz nakręcił z nimi reklamy.

Założyciel firmy tak skomentował przejęcie:

I’ve always said we would make a move like this when the right deal with the right partners could help us do the right thing for our customers and our employees. This is it! We are partnering with KKR, Silver Lake and TCV because of their technology expertise, their understanding of Web based businesses and because their values align with ours. We believe, together, we will take the company to the next level, especially when it comes to accelerating international growth.

Bob jest człowiekiem sukcesu, gdyż to nie pierwsza firma, którą udało mu się sprzedać. W 1994 roku sprzedał swoją firmę Parsons Technology za 64 miliony dolarów.

Więcej informacji na temat przejęcia i samej firmy - na przykład tego, że GoDaddy zatrudnia 2800 pracowników - we wpisie na azcentral.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

domeny