Apple

Masz problem z ekranem w iPhone 11? Sprawdź, bo pewnie kwalifikujesz się do darmowej wymiany

PW
Paweł Winiarski
6

Nie tylko modele iPhone 12 mają problemy z ekranem. Okazuje się, że na dotyk może nie reagować również ekran w iPhone 11. Apple uruchomiło właśnie program darmowej wymiany ekranu.

Ekran iPhone 11 nie reaguje na dotyk. Co robić?

Sam nie mam tych problemów ze swoim iPhone 11 i nikt z moich znajomych nie zgłaszał kłopotów z ekranem w smartfonie - jednak Apple poinformowało, że wyświetlacze w niewielkiej grupie smartfonów przestały reagować na dotyk. To jedna z najgorszych usterek, bowiem nie pozwala na używanie telefonu. Dotyczy ona smartfonów wyprodukowanych pomiędzy listopadem 2019, a majem 2020 roku - czyli raczej nie taka ta grupa niewielka. Tyle dobrego, że firma poczuła się do odpowiedzialności i proponuje użytkownikom darmowy program wymiany wadliwego wyświetlacza.

Jak sprawdzić czy mój iPhone 11 kwalifikuje się do wymiany ekranu?

Procedura jest dość prosta. W informacja o telefonie (ustawienia->ogólne->to urządzenie...) znajdziecie numer seryjny telefonu. Należy go przepisać lub przekopiować do formularza na tej stronie Apple (da się też wybrać kraj/region - Polska). Jeśli z uwagi na problemy z wyświetlaczem nie możecie dostać się do ustawień, numer seryjny znajdziecie również na pudełku.

Mój egzemplarz nie kwalifikuje się do naprawy i w sumie to by się zgadzało - został wyprodukowany przed listopadem 2019, kupiony we wrześniu 2019 i nie mam żadnych problemów z reagowaniem ekranu na dotyk. Mam nadzieję, że nikogo z Was ten problem nie dotknął, ale jeśli tak - napiszcie jakie informacje wyświetlił Wam formularz na stronie supportu Apple.

Warto też pamiętać, że raczej nie da się skorzystać z programu darmowej wymiany uszkodzonego wyświetlacza, jeśli macie na nim pęknięcia - choć z drugiej strony, przecież ekrany w iPhone 11 raczej nie pękają, za to rysują się na potęgę.

Ze swoich doświadczeń z serwisami Apple (choć tu chodziło akurat o ekran w rMBP13) nadmienię, że nawet jeśli na świecie ogłaszany jest program wymiany uszkodzonych wyświetlaczy, a w Polsce wydaje się nieobecny, warto zajrzeć do autoryzowanego serwisu, najlepiej z dopiskiem "Premium". W przypadku odlepiającej się od ekranu Retina folii, zostałem poinformowany, że mimo wszystko mogę zostawić swój komputer na miejscu i dostanę nowy ekran w ramach darmowej naprawy. Dostałem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu