Apple

iPhone 12 najwyraźniej ma problemy ze wszystkim - nawet ładowaniem indukcyjnym

Kamil Świtalski
iPhone 12 najwyraźniej ma problemy ze wszystkim - nawet ładowaniem indukcyjnym
1

Nowy dzień, nowe problemy z iPhone 12. Tym razem kłopotliwe okazuje się... ładowanie urządzenia.

Czytając ostatnie doniesienia o wszystkich problemach iPhone 12 mam wrażenie, że sprzęt jeżeli gdzieś może mieć problemy — to je ma. Dawno nie cieszył się tak z powodu niezakupienia sprzętu, bo znając moje szczęście — wszystkie kłopoty o których czytam mnie również by dopadły. Problem z anteną, problem z ekranem, a teraz jeszcze problem z ładowaniem... i to indukcyjnym. To o tyle kuriozalne, że przecież od tego modelu Apple wzniosło bezprzewodowe ładowanie na nowy poziom. Autorskie rozwiązanie w postaci MagSafe i akcesoriów magnetycznie przypinanych do plecków urządzenia to nowy rozdział — na tyle istotny, że firma wprowadziła na rynek autorską ładowarkę (sprzedawaną również bez zasilacza). Ale to bez znaczenia, bo użytkownicy skarżą się na problemy z ładowaniem indukcyjnym — raz działa, raz nie działa. A Apple o tym wie.

iPhone 12 nie ładuje się bezprzewodowo? Apple obiecuje, że wkrótce problem zostanie naprawiony

Przeglądając sieć można trafić na wiele wpisów użytkowników skarżących się na problemy z ładowaniem smartfonów z rodziny iPhone 12. Jako użytkownik który od kilku lat właściwie nie korzysta z innej formy ładowania telefonu prawdopodobnie byłbym wściekły — bo ładowarki wielu albo nie działają w ogóle, albo działają w kratkę. Jak informuje serwis 9to5Mac jeden z ich czytelników miał skontaktował się w tej sprawie z Apple — no i najwyraźniej firma jest świadoma problemu, bo... pracownik firmy poinformował, że wkrótce kłopot zostanie rozwiązany. Można zatem mieć nadzieję, że wkrótce oznacza przy najbliższej aktualizacji.

Może i jestem zbyt krytyczny, ale to dla mnie naprawdę żenujące

Przez lata przywykliśmy już do tego, że każda kolejna wersja iOS przynosi nowe problemy, które łatane są w kolejnych wariantach systemu. Tym razem jednak mam wrażenie, że każdy dzień przynosi kolejną porcję wiedzy na temat następnych błędów, które dotykają raz większej, raz mniejszej, ilości użytkowników. Legendarna jakość Apple obecnie... jawi mi się już tylko jako legenda. Miło, że Apple wie o problemie i twierdzi, że będzie w stanie rozwiązać go w aktualizacji oprogramowania, problem polega jednak na tym, że do takich błędów nigdy nie powinno było dojść.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu