Felietony

Usprawnione komentarze na antyweb

Grzegorz Marczak
Usprawnione komentarze na antyweb
37

Dzięki koledze Przemkowi (bardzo dziękuje za pomoc) udało się na Antyweb zainstalować usprawnienia w komentarzach ( dokładnie jest to encouraged commentary). Dodatek ten bazujący na jQuery pozwala na kilka ciekawych rzeczy. Przede wszystkim będą na stronie z komentarzami możemy zaznaczyć wybrany...

Dzięki koledze Przemkowi (bardzo dziękuje za pomoc) udało się na Antyweb zainstalować usprawnienia w komentarzach ( dokładnie jest to encouraged commentary). Dodatek ten bazujący na jQuery pozwala na kilka ciekawych rzeczy.

Przede wszystkim będą na stronie z komentarzami możemy zaznaczyć wybrany kawałek treści czyjegoś komentarza lub nawet postu do którego są komentarze. Po zaznaczeniu pojawi się mały przycisk "skomentuj" dzięki niemu możemy wkleić wybrany przez nas fragment tekstu do swojego komentarza jako cytat do którego chcemy się odnieść.Kolejne dodatki odnoszą się do samych komentarzy. Po najechaniu myszką na nick (lub imię i nazwisko - w zależności od tego co wpisał) komentującego wyświetlą nam się guziki dzięki którym będziemy mogli zacytować cały komentarz lub odpowiedzieć na komentarz danej osoby. Jeśli wybierzemy odpowiedz to do naszego komentarza zostanie wklejony link do komentarza na który odpowiadamy, link będzie opisany imieniem i nazwiskiem lub nickiem osoby komentującej.Oprócz możliwości cytatu i odpowiedzi przy komentarzach wyświetli się też informacja ile razy dana osoba umieściła komentarz pod artykułem wraz z linkiem do jej pozostałych komentarzy.

Moim zdaniem powyższe usprawnienia poprawiają użyteczność komentarzy. Mam nadzieję, że skrypt będzie działał stabilnie i nie będzie powodował żadnych problemów - gdyby coś działało nie poprawienie poproszę o komentarz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogantywebkomentarze