Google

Uncircle+. Sposób na oczyszczenie kręgów w Google+

GU
Grzegorz Ułan
4

Kiedy pierwsze emocje z otwarciem Google Plus opadną i stwierdzimy, iż nasze kręgi wypełnione są masowo dodawanymi w ostatnim czasie kontami, które założone zostały tylko z ciekawości, z pomocą przyjdzie nam nowy dodatek do Google Chrome - Uncircle+ wyszukujący w naszych kręgach nieaktywnych użytkow...

Kiedy pierwsze emocje z otwarciem Google Plus opadną i stwierdzimy, iż nasze kręgi wypełnione są masowo dodawanymi w ostatnim czasie kontami, które założone zostały tylko z ciekawości, z pomocą przyjdzie nam nowy dodatek do Google Chrome - Uncircle+ wyszukujący w naszych kręgach nieaktywnych użytkowników.

Jako nieaktywnych użytkowników rozszerzenie kwalifikuje konta, na których zupełnie nic się nie dzieje. Czyli:

  • nie zmieniono na nim zdjęcia profilowego
  • nie opublikowano na jego tablicy żadnego postu
  • właściciel konta nie udostępnił żadnego postu
  • właściciel konta nie skomentował żadnego postu
  • właściciel nie wysłał żadnej prywatnej wiadomości

Co prawda ostatni podpunkt mnie trochę zastanawia, prawdopodobnie widoczne są w kodzie naszej tablicy, takie posty i oznaczone jako private post, nie sądzę aby Google umożliwiał odczytywanie dodatkom, prywatnych wiadomości.

U mnie znalazło 250 nieaktywnych użytkowników, podejrzewam, że to jakiś limit. Czytając komentarze pod rozszerzeniem, znalazłem komentarz użytkownika, któremu dokładnie tyle samo zaproponowało kont do usunięcia. Sprawdziłem jednak kilkadziesiąt kont i rzeczywiście okazały się nieaktywne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google plus