Edukacja

8 tygodni na zmianę kariery? Z programem Google jest to możliwe

Piotr Kurek
8 tygodni na zmianę kariery? Z programem Google jest to możliwe
0

Jeśli nie mieliście możliwości wzięcia udziału w programie Umiejętności Jutra, macie ponownie na to szansę. Do 31 marca trwa rekrutacja do drugiej edycji szkolenia, które ponownie jest organizowane we współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową.

W połowie kwietnia zeszłego roku Google wystartowało ze swoim darmowym szkoleniem Umiejętności Jutra, do którego mogli zgłosić się wszyscy chętni poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć wiedzę z zakresu marketingu internetowego:

Google do współpracy zaprosił Szkołę Główną Handlową w Warszawie (SGH), która stała się głównym partnerem edukacyjnym. Swoje partnerstwo strategiczne udzieliły również GovTech Polska, NASK oraz Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. Bezpłatny program Umiejętności Jutra ma pozwolić na rozpoczęcie kariery w marketingu internetowym.

Pierwsza odsłona programu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło 8000 osób - taki był limit. Jak informują organizatorzy, kurs Umiejętności Jutra zdało 6000 uczestników, którzy poprawnie zdali egzamin końcowy podsumowujący długie tygodnie nauki. 70% uczestników i uczestniczek podjęło nowe projekty zawodowe w internecie, a 35% znalazło nowe zatrudnienie. Zwieńczeniem programu było też otrzymanie certyfikatu, a dla osób poniżej 30 roku istniała możliwość wzięcia udziału w płatnych stażach w ramach programu "Kariera Jutra". Duże zainteresowanie, ok. 25 tys. zgłoszeń, przełożyło się na zorganizowanie drugiej edycji programu "Umiejętności Jutra", w którym 8000 szczęśliwców będzie mogło zgłębiać wiedzę z zakresu marketingu internetowego.

W ramach programu "Umiejętności Jutra", które trwać będzie 8 tygodni dostępnych będzie ponad 70 godzin zajęć, z których uczestnicy będą czerpać wiedzęod czołowych praktyków w branży, a także od wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Szkolenie swoim charakterem, podobnie jak w poprzednim roku, przypominać będzie skondensowany program studiów podyplomowych - choć w tym przypadku największy nacisk kładziony będzie na ćwiczenia praktyczne. Program łączy dawkę codziennej wiedzy na platformie - około godziny zajęć, z regularnymi spotkaniami na żywo 2-3 razy w tygodniu.

Umiejętności Jutra. Rusza druga edycja programu szkoleniowego organizowanego przez Google

W tym roku program zachęca też kobiety, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery i szukają nowych perspektyw na zdobycie nowej wiedzy. Ponad 74% spośród wszystkich osób, które ukończyły program stanowiły kobiety. W ramach programu uczestniczki będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach i warsztatach. Pomogą im one wejść na rynek pracy lub powrócić do pracy po dłuższej przerwie. Spotkania te skupiać się będą na budowaniu CV, szukaniu zatrudnienia i rozmowach rekrutacyjnych.

Warto pamiętać, że nie każdy będzie mógł wziąć udział w kursie. W programie może wziąć udział każda osoba powyżej 18. roku życia, która nie pracuje w agencji marketingowej lub reklamowej oraz nie zdobyła certyfikatu 1. edycji szkoleń. Udział w programie "Umiejętności Jutra" jest bezpłatny, a tegoroczna edycja jest ostatnią związaną z e-commerce i marketingiem internetowym. Absolwenci i absolwentki programu będą mogli ubiegać się o 500 płatnych staży w ramach programu "Kariera Jutra", przygotowanego przez NASK.

Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdziecie na stronach Umiejętności Jutra. Rekrutacja do programu trwa do 31 marca do godz. 23:59, a liczba miejsc jest ograniczona. W tym roku limit uczestników wzrósł z 6 do 8 tysięcy osób. Podobnie jak w pierwszej edycji, proces rekrutacyjny składa się z kilku kroków:

  1. spełnienie wymogów formalnych związanych z poprawnością przesłanego zgłoszenia i statusem zatrudnienia
  2. analiza opisu motywacji, który odpowiada dotyczy jednego z trzech zagadnień:
  • chęć rozpoczęcia nowej, perspektywicznej ścieżki kariery w obszarze marketingu internetowego
  • chęć zmiany swojej dotychczasowej drogi zawodowej na ścieżkę kariery w obszarze marketingu internetowego
  • chęć poprawy swojej sytuację na rynku pracy poprzez zbudowanie kompetencji w obszarze marketingu internetowego

Każde zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie w ciągu 5 dni roboczych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu