Google

Google uruchamia darmowe szkolenia. Nowa ścieżka kariery już po 8 tygodniach

PK
Piotr Kurek
0

Gogole startuje z bezpłatnym programem szkoleniowym dla osób, które chcą zmienić swoje dotychczasowe zatrudnienie i szukają nowej ścieżki kariery w marketingu internetowym.

Eurostat podaje, że ponad 16% młodych Polaków w wieku 20-34 lata nie jest obecnie aktywna zawodowo, nie studiuje ani nie podnosi swoich kwalifikacji. Wśród kobiet w grupie wiekowej 25-29 lat współczynnik ten sięga prawie 30%. Google wychodzi z inicjatywą, która ma zmienić sytuację na polskim rynku osób młodych:

Ogłaszamy dzisiaj nowy, bezpłatny program szkoleniowy “Umiejętności Jutra”, który przygotowaliśmy we współpracy ze Szkołą Główną Handlową. W ramach programu przeszkolimy 8000 młodych osób z umiejętności niezbędnych we współczesnym cyfrowym świecie, które pozwolą im następnie podjąć pracę w zawodach związanych z marketingiem cyfrowym lub cyfrową transformacją przedsiębiorstw

Google do współpracy zaprosił Szkołę Główną Handlową w Warszawie (SGH), która stała się głównym partnerem edukacyjnym. Swoje partnerstwo strategiczne udzieliły również GovTech Polska, NASK oraz Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. Bezpłatny program Umiejętności Jutra ma pozwolić na rozpoczęcie kariery w marketingu internetowym.
Na trwającym 8 tygodni kursie, wiedza i umiejętności przekazywane będą od ponad 30 czołowych ekspertów w kraju. Zakończony będzie otrzymaniem certyfikatu od Google oraz SGH, który potwierdzi zdobyte kwalifikacje.

W ciągu 8 tygodni uczestnicy szkoleń online poznają szczegółowo obszary takie jak: podstawy marketingu internetowego, wykorzystanie danych w optymalizacji biznesu, performance marketing w praktyce czy narzędzia chmurowe. Kurs zawierać będzie także moduł dotyczący etycznego oraz inkluzywnego działania i projektowania w internecie. Szkolenie swoim charakterem przypominać będzie skondensowany program studiów podyplomowych, jednak skupiony w całości na wiedzy praktycznej. Uczestnicy i uczestniczki zostaną przygotowani do pracy w firmach potrzebujących specjalistów i specjalistek od sprzedaży w internecie oraz wprowadzania narzędzi online.

Umiejętności Jutra. Google uruchamia darmowy program szkoleniowy

Wraz z uruchomieniem bezpłatnego programu szkoleniowego, Google informuje o starcie specjalnego kursu dla osób przybywających do Polski z Ukrainy. Jak podają przedstawiciele firmy,  od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę granicę Polski przekroczyło już ponad 2,6 mln Ukraińców i Ukrainek. Umożliwi im on podjęcie pracy w zawodach związanych z marketingiem internetowym w Polsce, a także w przyszłości może pomóc w funkcjonowaniu firmom założonym przez Ukraińców.

Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdziecie na stronach Umiejętności Jutra. Do kursu mogą zgłosić się osoby powyżej 18 roku życia, które nie są obecnie zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i nie pracują w agencji marketingowej lub agencji reklamowej. Jeśli macie mniej niż 30 lat będziecie mogli starać się również o wzięcie udziału w jednym z 1200 płatnych staży w polskich, małych lub średnich przedsiębiorstwach. Warunkiem przyjęcia do programu jest przejście etapu rekrutacyjnego, który składa się z dwóch etapów:

  1. spełnienie wymogów formalnych związanych z poprawnością przesłanego zgłoszenia i statusem zatrudnienia
  2. analiza opisu motywacji, który odpowiada dotyczy jednego z trzech zagadnień:
    • chęć rozpoczęcia nowej, perspektywicznej ścieżki kariery w obszarze marketingu internetowego
    • chęć zmiany swojej dotychczasowej drogi zawodowej na ścieżkę kariery w obszarze marketingu internetowego
    • chęć poprawy swojej sytuację na rynku pracy poprzez zbudowanie kompetencji w obszarze marketingu internetowego

Google na zgłoszenia czeka do 13 maja. O tym, czy zakwalifikujecie się do programu zostaniecie poinformowani w trakcie 5 dni roboczych od przesłania zgłoszenia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu