Antyapps

Jak ukryć zdjęcia w iPhone? Najlepsze aplikacje i sposoby.

Antyapps
Jak ukryć zdjęcia w iPhone? Najlepsze aplikacje i sposoby.
0

Telefony komórkowe to narzędzia wszechstronne i zazwyczaj non stop podłączone do sieci. Zdarzają się także sytuacje, w których wpadają one w niepowołane ręce. Nie mówię tu tylko o kradzieży, ale czasem zdarzy się tak, że w telefonie "grzebie" nieprzychylna nam osoba. Ludzie w swoich urządzeniach...

Telefony komórkowe to narzędzia wszechstronne i zazwyczaj non stop podłączone do sieci. Zdarzają się także sytuacje, w których wpadają one w niepowołane ręce. Nie mówię tu tylko o kradzieży, ale czasem zdarzy się tak, że w telefonie "grzebie" nieprzychylna nam osoba. Ludzie w swoich urządzeniach trzymają różne rzeczy. Nie ważne, czy są to nagie zdjęcia, fotokopie dokumentów czy też treści, którymi nie chcemy dzielić się ze światem. Chcemy je zatrzymać dla siebie.

Wbudowane oprogramowanie iOS nie daje stuprocentowej skuteczności w ukrywaniu zdjęć na telefonie iPhone, dlatego warto przyjrzeć się aplikacjom dostępnym w App Store. Poniżej krótka lista pozycji opisywanych na łamach AntyApps. Większość z nich doczekała się odświeżenia interfejsu i wzbogaciła się o nowe funkcje.

 

Photo Vault, które teraz znane jest jako Photo Safe Vault - Hide Private Picture & Videos

Aplikacja pozwala na zablokowanie dostępu do zdjęć za pomocą wzoru. Oprócz zdjęć, plików wideo możemy stworzyć sejf dla haseł. Wbudowana przeglądarka pozwala na pobieranie zdjęć bezpośrednio do aplikacji. Odblokowanie wszystkich funkcji to koszt 13,99 zł.
Recenzja - Photo Vault

 

Private Calculator

Private Calculator funkcjonuje w nieco inny sposób. Aplikacja, której głównym zadaniem jest ukrycie przed niepowołanym wzrokiem zdjęć, filmów i dokumentów działa i wygląda jak prosty kalkulator. Program ma nie budzącą niezdrowej ciekawości ikonę (brak kłódek i podobnych wynalazków) oraz całkiem zwyczajną nazwę (My Calculator).
Recenzja - Private Calculator

 

Hide it Pro

Darmowa alternatywa dla osób lubiących komfort w przechowywaniem wrażliwych danych. Pozwala na dodawanie zdjęć z aparatu, galerii i iTunes. Możecie także tworzyć ukryte notatki i synchronizować zawartość z Dyskiem Google. Jeśli jednak zapomnicie hasła, aplikacja pozwoli na jego zresetowanie za 4,99 zł.
Recenzja - Hide it Pro

 

Nude

Nude pozwala na automatyczne usunięcie wrażliwych zdjęć z telefonu. Aplikacja jest zabezpieczona kodem PIN lub odciskiem palca, a każde nieprawidłowe wpisanie skutkuje zrobieniem zdjęcia przednią kamerą. Oczywiście Nude to nie tylko nagie zdjęcia. To także sejf do przechowywania innych wrażliwych treści. Możemy trzymać w niej fotokopie dokumentów, kart kredytowych lub innych ważnych dla nas zdjęć.
Recenzja - Nude

 

Oczywiście App Store ma do zaoferowania dziesiątki tego typu aplikacji. Ciężko wybrać coś konkretnego. Jeśli szukacie alternatywy do opisanych powyżej, możecie skorzystać między innymi z Private Photo Vault - Pic SafeKeepsafe, czy też Best Secret Folder

 

Sposoby na ukrywanie zdjęć w telefonie iPhone z iOS 10 i 11

System operacyjny iOS oferuje także wbudowane narzędzia ukrywania zdjęć, z czego jedno jest zupełnie nieefektywne. Mowa tutaj o przenoszeniu zdjęć zarówno z albumów i zbiorów do specjalnego katalogu Ukryte. Opcja bardzo fajna, tylko brakuje w niej podstawowej funkcji. Nie ma możliwości zablokowania dostępu do tego folderu, a ten jest bardzo widoczny w Albumach.

Możemy także skorzystać z narzędzi jakie oferuje aplikacja Notatki. Ważne jest by mieć aktywowaną opcję Konto "Na moim iPhonie" jeśli nie chcemy by ukryte dane trafiły do iCloud. Zrobimy to przechodząc z ekranu głównego do Ustawienia > Notatki. Zapobiegnie to synchronizacji niechcianych notatek z iCloud. Następnie otwieramy Notatki, wybieramy konto lokalne i dodajemy nowy wpis. Dalej wystarczy wybrać opcję dodawania multimediów, wybrać zdjęcie z biblioteki i prawie gotowe.

Najważniejszy krok to naciśnięcie przycisku udostępniania  i wybranie opcji Blokuj notatkę. Zostaniemy poproszeni o podanie hasła i podpowiedzi do niego. Warto zaznaczyć, że jedno hasło będzie obowiązywało dla wszystkich zablokowanych notatek. Notatki odblokujecie także korzystając z Touch ID.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu