Antyapps

Rocket Alarm -- kosmiczny sposób na skuteczną pobudkę!

A
Antyapps
0

Ile razy postanawiam wyrobić w sobie nawyk wczesnego wstawania, tyle razy... mi to nie wychodzi. Pierwsze dni idą jak z płatka, jednak po przekroczeniu magicznej granicy czterech poranków, tendencja zaczyna rosnąć w zupełnie przeciwną stronę. Nie pomagają wymyślne budziki, świergoczące ptaszki i...

Ile razy postanawiam wyrobić w sobie nawyk wczesnego wstawania, tyle razy... mi to nie wychodzi. Pierwsze dni idą jak z płatka, jednak po przekroczeniu magicznej granicy czterech poranków, tendencja zaczyna rosnąć w zupełnie przeciwną stronę. Nie pomagają wymyślne budziki, świergoczące ptaszki i wieczorne zaklęcia, każda kolejna minuta spędzona pod kołdrą jest gwoździem do trumny mojego efektywnie rozpoczętego dnia. Dlatego w testowaniu aplikacji-budzików jestem niemal mistrzem, choć ich skuteczność nie zawsze spełnia moje oczekiwania. A moim najnowszym odkryciem jest Rocket Alarm.

Rocket Alarm wykorzystuje znane z innych aplikacji tego gatunku zabiegi, jednak sporo też różni się od swoich poprzedniczek. Przede wszystkim, ta aplikacja nie jest prosta, a ustawianie budzika zajmuje nieco więcej czasu niż przysłowiowe dwie sekundy. Bo oprócz godziny, o której ma się dzwonek odezwać, musimy wybrać misję, hasło, które nas obudzi, powtarzalność lub jej brak oraz, tutaj bez niespodzianki, dźwięk, głośność i obecność wibracji.

Wspomniana "Misja" to nic innego jak zadanie, które musimy wykonać, by budzik przestał nadawać. Te możemy wybierać do woli, od banalnego przesunięcia palcem po ekranie, przez wykonywanie matematycznych zadań aż do bardziej skomplikowanych układanek. Część z nich dostępna jest dopiero po uiszczeniu mikropłatności, a każdą możemy przetestować wcześniej, żeby o poranku uniknąć dodatkowego zastanawiania się nad sensem treści instrukcji. Zadania mają również różny poziom trudności. Co ciekawe, Rocket Alarm posiada dodatkową funkcję, za pomocą której możemy obudzić kogoś na odległość - w tym celu musimy podać numer telefonu wybranej osoby, a ta, ze swojej strony, powinna pobrać aplikację na swoje urządzenie. Od teraz hasło "obudź mnie jak wstaniesz" nabiera zupełnie nowego znaczenia!

Rocket Alarm z pewnością nie jest budzikiem dla wielbicieli minimalizmu i prostoty. Twórcy dużo uwagi i serca poświęcili oprawie graficznej aplikacji, podoba mi się również kosmiczna spójność całego projektu. Ale być może jest to jedna z naszych ostatnich szans na regularne wczesne wstawanie. Różnorodność zadań i kilka poziomów trudności nie pozwolą wpaść w budzikową rutynę. Oryginalną i ciekawą funkcją jest też budzenie znajomego, co może być miłą odmianą od zwyczajnych telefonów na budzenie. Jeśli szukacie ładnego budzika, który ściągnie was z łóżka w każdą pogodę, Rocket Alarm powinien się doskonale sprawdzić.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: