Felietony

Ukarany w UK za internetowe trollowanie! - posiedzi 4 miesiące

Szymon Barczak
Ukarany w UK za internetowe trollowanie! - posiedzi 4 miesiące
14

Wszyscy dobrze wiemy jak to jest trafić na trolla w internetowej dyskusji. Pomimo powszechnie znanych rad typu Nie karmić trolla i tak zdarza nam się nie raz kontynuować dyskusję. Może to przynieść sporo nerwów, a o to właśnie trollom chodzi. Na stronie jednego z bytyjskich dzienników pojawiła się i...

Wszyscy dobrze wiemy jak to jest trafić na trolla w internetowej dyskusji. Pomimo powszechnie znanych rad typu Nie karmić trolla i tak zdarza nam się nie raz kontynuować dyskusję. Może to przynieść sporo nerwów, a o to właśnie trollom chodzi. Na stronie jednego z bytyjskich dzienników pojawiła się informacja o swego rodzaju ewenemencie - w Zjednoczonym Królestwie mężczyzna został ukarany karą pozbawienia wolności na okres 18 tygodni właśnie za internetowe trollowanie. Jestem jak najbardziej za.

BBC News podaje na swojej stronie internetowej, iż niejaki Sean Duffy zamieszczał obraźliwe komentarze w serwisie społecznościowym pod informacją na temat samobójstwa jednej z dziewczynek, która była prześladowana. Ofiarami trollingu Duffy'ego były głównie osoby bliskie dziewczynce, wliczając w to oczywiście rodzinę.

Jako dowody popełnienia przestępstwa zostały wykorzystane właśnie owe komentarze w serwisach Facebook oraz YouTube. Ciekawy jest w tym przypadku fakt, że Duffy w ogóle nie znał owej dziewczyny, której posty dotyczyły. Myślał, że to upoważnia go do dania upustu swojej frustracji. Srogo się zdziwił, kiedy szybko został namierzony i oskarżony w sądzie.

Nikt nie jest w sieci anonimowy i warto o tym pamiętać. Cieszę się, że brytyjski sąd podjął decyzję o ukaraniu oskarżonego. Obraźliwe komentarze mogą być naprawdę przykre dla osób bliskich, zwłaszcza gdy trolle czują się, jakby kodeks etyczny ich nie obowiązywał. Pamiętacie jeszcze takie pojęcie jak netykieta?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

troll