Ciekawe strony

Udostępnij lokalizację swojej firmy w postaci prostego adresu

Grzegorz Ułan
Udostępnij lokalizację swojej firmy w postaci prostego adresu
19

Mamy oczywiście Google Mapy i możemy w nich wygenerować link do naszej lokalizacji, skrócić go dzięki dostępnym do tego serwisom czy też zrobić jeszcze zrzut ekranu, by wkleić na swoją stronę. A jeśli nie chcemy tylko takiej protezy, tylko pełnoprawną mapę z lokalizacją, zawsze możemy wygenerować sw...

Mamy oczywiście Google Mapy i możemy w nich wygenerować link do naszej lokalizacji, skrócić go dzięki dostępnym do tego serwisom czy też zrobić jeszcze zrzut ekranu, by wkleić na swoją stronę. A jeśli nie chcemy tylko takiej protezy, tylko pełnoprawną mapę z lokalizacją, zawsze możemy wygenerować swój klucz API na stronie API Console i pobawić się we wstawianie takiej mapy z wszystkimi funkcjami, ale pomijając ostatnie ograniczenia (max 25 tys wyświetleń), wielu z właścicieli stron firmowych polegnie w przedbiegach przy takiej zabawie.

Okazuje się, że można to będzie zrobić prościej i szybciej przy pomocy nowego serwisu Addy. W chwili obecnej dostępna jest darmowa opcja wygenerowania naszej mapy z lokalizacją i krótkim opisem naszej firmy.

Wystarczy podać adres (wpisujemy cały adres, wraz z krajem i miejscowością), następnie poszerzyć opis o bardziej szczegółowe informacje oraz podać nazwę i wybrać krótki adres do naszej mapy.

Dodatkowo możemy uzupełnić mapę o adres kontaktowy, telefon oraz stronę firmową, no i dodatkowe informacje związane z dojazdem czy dostępem do budynku, gdzie znajduje się nasza firma.

W rezultacie otrzymujemy nasz prosty adres - https://addy.co/antyweb z mapą, adresem i bezpośrednim odnośnikiem do Map Google z dojazdem do bieżącej lokalizacji.

Z poziomu serwisu możemy wysłać na wskazany numer nasz link, działa też na polskie numery i od razu na telefonie podejrzeć go na ładnie przygotowanej stronie mobilnej. Taki link można udostępniać też przez email, na przykład w stopce wiadomości oraz poprzez serwisy społecznościowe, bez konieczności każdorazowego generowania ich w Google Map, a do tego wzbogacony o kilka dodatkowych informacji, które mogą ułatwić lokalizację i dojazd do naszej firmy.

To w wersji darmowej, szykowana jest jednak jeszcze opcja PRO, która to dopiero pokazuje możliwości serwisu i szerszy zakres zastosowania. Już podczas tworzenia tej wizytówki spodziewałem się i oczekiwałem, że na końcu będzie udostępniona możliwość wstawienie takiej mapki na stronie w postaci kodu. Niestety nie znalazłem takowej, ale na stronie Addy Business widać już cały ten wachlarz dodatkowych opcji, dostępnych zapewne po uiszczeniu opłaty.

via Lifehacker/źródło CNET.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

lokalizacja