Google

Udostępnianie lokalizacji w Mapach Google już działa

Grzegorz Ułan
Udostępnianie lokalizacji w Mapach Google już działa
23

Tydzień temu Google zapowiedział tę usługę, dzielenia się lokalizacją w czasie rzeczywistym, u mnie pojawiła się dzisiaj, zarówno w aplikacji mobilnej Google Mapy, jak i w przeglądarkowej wersji.

W zapowiedzi uruchomienia tej opcji pisałem, że przyda się ona w kontaktach z bliskimi, kiedy jesteśmy w podróży lub kiedy wracamy do domu, a wiemy, że się spóźnimy. Bardzo fajnie to też zostało rozwiązane. Wystarczy kliknąć w odpowiednią opcję w menu funkcji i wybrać czas udostępnienia lokalizacji. Mamy do wyboru czas udostępniania minimum 15 minut, plusem zwiększamy o 15 minut do jednej godziny, później o godzinę albo dopóki nie wyłączymy.

Później wystarczy wybrać osobę/osoby z listy kontaktów i zrobione.

W przypadku, gdy chcemy wysłać tylko link (który również będzie aktywny przez minimum 15 minut), wybieramy ikonę wiadomości, by wygenerować link, który możemy udostępnić w SMS-ie bądź innych aplikacjach do komunikacji.

Sprawdź też: Jak działa lokalizacja telefonu Google.

Podobnie to działa w nawigacji, z tym że odbiorca widzi tu nasze postępy w podróży i przybliżony czas dotarcia do celu.

Oczywiście w przeglądarkowej wersji Map, również możemy podejrzeć lokalizację, którą ktoś nam udostępnia. Tak więc sprawdźcie u siebie, powinniście też już mieć tę opcję dostępną, Google obiecywało, że w przeciągu tygodnia będzie dostępna globalnie dla wszystkich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu