Google

Dzielenie się lokalizacją w czasie rzeczywistym wprost z Map Google

Grzegorz Ułan
Dzielenie się lokalizacją w czasie rzeczywistym wprost z Map Google
23

Wczoraj Google dzieliło się nowościami w Google Translatorze, gdzie udostępniło tłumaczenie poprzez sieci neuronowe dla języka polskiego, dziś zaprezentowano kolejną nowość, tym razem w Mapach Google.

Ta nowość przyda się w kontaktach z bliskimi, kiedy jesteśmy w podróży lub kiedy wracamy do domu, a wiemy że się spóźnimy. By nie martwić bliskich wystarczy jednym tapnięciem w Mapach Google udostępnić naszą lokalizację. Możemy to zrobić z poziomu menu, wybierając odpowiednią pozycję lub przytrzymując niebieską kropkę na mapie, która wskazuje aktualną naszą pozycję.

Później wybieramy czas, przez jaki lokalizacja będzie udostępniana i kontakt, z którym chcemy się nią podzielić. Oczywiście w każdej chwili możemy przerwać to udostępnianie.

Podobnie możemy to zrobić w nawigacji Google, udostępniając swoją pozycję i postęp w aktualnej podróży do celu. Udostępnianie kończy się automatycznie, gdy docieramy na miejsce.

Funkcja ta będzie się pojawiać od dziś stopniowo na całym świecie. Wdrożenie jej dla wszystkich powinno potrwać około tygodnia. Udostępnioną lokalizację będzie można podglądać w mapach na Androidzie, iPhone oraz w mobilnej i desktopowej przeglądarce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu