Google

Udostępnianie komputera nigdy nie było tak proste jak teraz, dla obydwu stron:)

Grzegorz Ułan
Udostępnianie komputera nigdy nie było tak proste jak teraz, dla obydwu stron:)
31

Coraz mniej pozostaje do zarzucenia podstawowej funkcjonalności systemu Chrome OS, dla wielu użytkowników, już teraz, w zupełności wystarczającej. Google Docs. Nieustannie udoskonalane, którym na dziś, w podstawowej obsłudze, niczego nie brakuje, by na co dzień mogły stać się w pełni funkcjonalnym...

Coraz mniej pozostaje do zarzucenia podstawowej funkcjonalności systemu Chrome OS, dla wielu użytkowników, już teraz, w zupełności wystarczającej.
Google Docs. Nieustannie udoskonalane, którym na dziś, w podstawowej obsłudze, niczego nie brakuje, by na co dzień mogły stać się w pełni funkcjonalnym pakietem biurowym.

Poczta Gmail. Korzystam z kilku płatnych skrzynek w swoich usługach hostingowych. Przeniosłem je już wszystkie do Gmaila. Podstawowa edycja zdjęć, dostęp do swojego serwera FTP, przechowywanie plików w Google Docs, radio, muzyka. Wszystko to mam dostępne przez przeglądarkę Chrome. Już wiem, że moim następnym netbookiem będzie Chromebook.

Brakowało mi jeszcze do kompletu łatwego, zdalnego dostępu do innych komputerów. Do dzisiaj. Aplikacja Chrome Remote Desktop daje nam możliwość szybkiego, płynnego połączenia z odległą maszyną, w dwóch prostych krokach. Co najważniejsze, prostych dla tej drugiej strony.

Wystarczy kliknąć opcję udostępnienia komputera i podać jednorazowy kod autoryzacji, by uzyskać w pełni zabezpieczoną sesję, trwającą 5 minut w trybie oczekiwania na połączenie.

Oczywiście w ten sposób można połączyć dowolne dwa komputery, które korzystają z przeglądarki Chrome, czyli działające na komputerach z systemem Windows, Linux, Mac no i na Chromebookach:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChrome OS