E-sport

Dwuletni plan Ubisoftu dotyczący Rainbow Six Siege i esportu

Artur Janczak
Dwuletni plan Ubisoftu dotyczący Rainbow Six Siege i esportu
0

Firma Ubisoft w pięknym stylu dba o rozwój najnowszej odsłony Rainbow Six. Siege dostaje dodatki, poprawki, ale przede wszystkim stawia kolejne kroki w esportowym świecie. Z każdym miesiącem fanów tego tytułu przybywa i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Przedstawiono plan na najbliższe dwa lata i muszę przyznać, że jest to ambitne przedsięwzięcie. Zmiany zostaną przeprowadzone na każdym możliwym szczeblu i obejmą zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Dla tych, którzy będą chcieli się dostać do Pro League i Majorów, droga będzie prowadzić przez cotygodniowe turnieje online, w tym Go4s co niedziela, na wszystkich platformach. Oprócz tego dostępne będą także puchary społeczności i lokalne drabinki rywalizacji. Na różnych terytoriach, przez cały rok organizowane będą imprezy Minor, w tym nadchodzące wydarzenia podczas Dreamhack. Mam nadzieje, że chętnych nie zabraknie, biorąc pod uwagę fakt, że omawiana gra cieszy się u nas uznaniem. Na własnej skórze można było tego doświadczyć podczas dwóch ostatnich odsłon Warsaw Games Week. To właśnie tam zorganizowano rozgrywki z udziałem Rainbow Six Siege.

Rainbow Six Siege z roku na rok rośnie w siłę!

Pro League doczeka się nowej struktury i będzie składać się z dwóch sezonów, każdy po sześć miesięcy. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w terminach: od czerwca do listopada, a potem od grudnia do maja 2019. Na zakończenie każdego z nich odbędą się finały, w których weźmie udział osiem najlepszych drużyn - po dwie na region: Azja-Pacyfik, Europa, Ameryka Południowa i Ameryka Północna. Łączna pula nagród została ustalona na 275 tysięcy dolarów (na każdy sezon), więc będzie o co walczyć. Zmiany zostaną także wprowadzone do samych rozgrywek. Od tej pory drużyny będą rywalizowały w pełnym formacie ligowym, rozgrywając między sobą mecz i rewanż. Jeżeli chodzi o siódmy sezon (nazwany jako przejściowy), to ten będzie nieco krótszy, ponieważ rozpocznie się w marcu i zakończy finałami w maju.

Trzeci rok Rainbow Six Siege to także dwa turnieje najwyższej rangi. „Six Major” zostanie zorganizowany w sierpniu tego roku, gdzie weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego świata, aby walczyć o 350 tysięcy dolarów. Luty 2019 będzie natomiast należał do Six Invitational, w którym pojedynki stoczy taka sama liczba zespołów, ale pula zostanie zwiększona do pół miliona dolarów. Ubisoft zapowiada, że będę to wspaniałe wydarzenia nie tylko ze względu na profesjonalne rozgrywki, ale również dla całej społeczności. Nie zabraknie wielu atrakcji dla odwiedzających imprezę, interesujących transmisji w sieci i wiele więcej. Gra przeszła ciekawą ewolucję, a efekty są imponujące. Padło również określenie, że Major mają także na celu uczcić to, co do tej pory udało się osiągnąć.

Rozgrywki dla wszystkich, od amatorów po mistrzów!

Omawiane zmiany dopiero nadejdą, a przecież obecnie w sprawie esportu i R6S dużo się dzieje. Teraz najlepsze drużyny z regionu Azji-Pacyfiku, Europy, Ameryki Południowej i Ameryki Północnej zmierzą się w drugiej edycji Six Invitational, która odbędzie się w dniach 13-18 lutego 2018 r., w Montrealu. W trakcie Six Invitational 2018 wyłonieni zostaną najlepsi gracze z całego świata. Rywalizować będą oni o pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów, w największym jak dotąd turnieju.

Ubisoft nie chce, aby ich tytuł stał w miejscu. W przeciwieństwie do innych produkcji w świecie esportu, meta gry R6S jest cały czas prężnie rozwijana. Wymaga to od drużyn ciągłej nauki, nowych taktyk i obserwacji przeciwników. Pewne zespoły są w stanie przewidzieć rzeczy, które deweloper wprowadzi do Rainbow Six Siege i mieć możliwość przygotowania się wcześniej od innych. Część drużyn woli poczekać. Treningi mają trzymać ich w jak najlepszej formie, aby być gotowym na wszystko. Po pojawieniu się zmian mogą zacząć adaptować to, co zostało dodane. Takie podejście ze strony twórców powoduje, że z każdym nowym sezonem formacje przyswajają konkretne elementy zupełnie od zera. Kolejni operatorzy i mapy są tak znaczący, że to, co było znane do tej pory, może w jednej chwili stać się całkowicie nieistotne. Świetnie przedstawiono to w nowej serii filmików. Zachęcam Was do zapoznania się z pierwszym odcinkiem.

Do tej pory opublikowano cztery materiały, a wszystkie z nich znajdziecie pod tym adresem.

To jak ewoluuje Rainbow Six Siege wprawia mnie w osłupienie. Z początku nie wierzyłem, że tytuł będzie w stanie zaistnieć w esporcie. Początki miał trudne, ale z każdą kolejną aktualizacją stawał się coraz lepszy. Ubisoft mocno zainwestował w swoje dzieło. Określił plan działania i zaczął go wdrażać w życie. Efekty tego przedsięwzięcia możemy dziś obserwować. Przed nami ciekawe wydarzenie, liga i duże turnieje. Jestem ciekawy, kto okaże się najlepszy, jak wypadną wszystkie zmiany, a także, jak zostanie odebrana nowa operacja, Chimera. Zapowiada się ciekawy rok dla R6S.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu