Polska

Uber wprowadzi obowiązek zdobycia licencji przez swoich kierowców! Płaci za to kierowcom 3,5 tysiąca złotych

Grzegorz Ułan
Uber wprowadzi obowiązek zdobycia licencji przez swoich kierowców! Płaci za to kierowcom 3,5 tysiąca złotych
29

Można się było tego spodziewać, trwające prace nad nowelizacją ustawy zmusiły Ubera do zmian w sposobie funkcjonowania w naszym kraju, tylko po to by uniknąć sytuacji, w której musieliby zwyczajnie zniknąć z naszego rynku.

Najwyraźniej Polska jest dla Ubera bardzo ważnym krajem dla swojej działalności, w kilku innych krajach, na skutek zmian w prawie po prostu zwinęli interes. U nas z kolei dostosowują się powoli do obowiązującego prawa. w pierwszej kolejności wprowadzając możliwość płatności gotówką w autach Ubera zaopatrzone w kasę fiskalną, teraz dowiadujemy się, że już niedługo wprowadzą obowiązek zdobycia licencji, co wynika wprost z projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym, o którym możecie przeczytać w naszym wpisie.

Pośrednictwo przy przewozie osób jest to działalność gospodarcza polegająca (…) na umożliwieniu zawarcia umowy przewozu i umożliwienie uregulowania opłat za przewóz osób samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą lub taksówką – poprzez dostarczanie lub udostępnianie do tych celów programów komputerowych, aplikacji mobilnych, platform teleinformatycznych albo innych środków przekazu informacji.

Profil na Facebooku prowadzony przez Związek Zawodowy „Warszawski Taksówkarz” opublikował komunikat, który zaczął rozsyłać Uber do swoich kierowców o treści:

Stale prowadzimy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa korzystania z naszej aplikacji. W związku z tym, wkrótce będziemy wymagali od wszystkich Partnerów dodania nowego dokumentu, jakim jest Licencja na krajowy przewóz osób samochodem osobowym.

W dalszej części komunikatu możemy przeczytać, że kierowcy, którzy zdobędą taką licencję do 1 sierpnia i wprowadzą ją do nowego pola w aplikacji Ubera, mogą liczyć na dodatkowy zarobek w wysokości 3,5 tysiąca złotych.

Jeśli dokument zostanie dodany do 1 sierpnia włącznie, w kolejnym tygodniu od dodania dokumentu otrzymasz od nas jednorazową wypłatę w wysokości 3500 zł. Czas potrzebny do uzyskania licencji może wynosić od 2 do nawet 7 tygodni.

Czasu pozostało niewiele, jeśli uda się kierowcom zmieścić w tych widełkach czasowych, dostaną zwrot kosztów uzyskania licencji z dużą nawiązką. Obecnie licencja wydawana na okres od 2 do 15 lat kosztuje 700 zł, powyżej 15 lat do 30 - 800 zł, powyżej 30 lat do 50 lat – 900 zł. Można więc powiedzieć, że jak zdobywać teraz licencję, to tylko z Uberem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu