VOD

„Tylko nie piątek!” to sitcom dla młodzieży od TVP. Co może pójść nie tak?

Kacper Cembrowski
„Tylko nie piątek!” to sitcom dla młodzieży od TVP. Co może pójść nie tak?
2

TVP ogłosiło, że tworzy sitcom „dla młodzieży”. Szykujcie się na niewątpliwie wspaniałe widowisko.

„Tylko nie piątek!”, czyli TVP robi swój sitcom

Telewizja Polska oficjalnie ogłosiła, że rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu komediowego dla młodzieży „Tylko nie piątek!” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, jest to pierwszy autorski sitcom wyprodukowany przez TVP ABC. Szafrański komentuje:

„Tylko nie piątek!” ma być sitcomem dla młodzieży i o młodzieży, opartym na wyrazistych bohaterach, gdzie humor łączy się ze wzruszeniem. Wszystkie przygody naszych bohaterów ich wzbogacają i czegoś uczą - a dla widza stanowią wartość tak rozrywkową, jak i edukacyjną, dając mu subtelnie podany morał oraz poczucie, że każdy dzień to nowa szansa i nowa okazja do uśmiechu.

Źródło: Depositphotos

Polecamy: "Ahsoka": Zbliża się premiera serialu! Twórcy zdradzają sekrety

Fabuła „Tylko nie piątek!”

Akcja sitcomu rozgrywa się w bistro „Rock’n’Roll Edek”. Jego właścicielem jest Edmund — energiczny i bujający w obłokach prawie pięćdziesięciolatek. W każdy weekend angażuje do pracy swojego syna, wielkiego pechowca, Antka. Ten z największą odrazą sprawuje funkcję kelnera, sprzątacza, barmana i każdą inną, jaka się nadarzy. Antek musi też przeciwdziałać nieobliczalnym pomysłom taty, który za wszelką cenę stara się, by „Rock’n’Roll Edek” był najczęściej odwiedzanym przez gości lokalem w mieście. Z pomocą przybywają przyjaciele Antka – marzycielka Hanka i przemądrzały Kazik. Niestety, najczęściej powodują dodatkowe problemy.

Źródło: TVP

Sytuację pogarsza przebiegła Wiki, której celem jest przejęcie bistro. Sprawy komplikuje także kapryśna Sandra, w której Antek jest beznadziejnie zakochany. Jak się okazuje, dla głównego bohatera zbliżający się piątek jest istnym końcem świata (stąd tytuł serialu), a dla widzów pełną humoru i niespodzianek przygodą, bo w „Rock’n’Roll Edek” nic nie jest niemożliwe. Po tym opisie TVP można więc stwierdzić, że będziemy mieli swoich własnych Przyjaciół.

Obsada serialu

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, Edmund to szalony właściciel „Rock’n’Roll Edek” i ojciec nastoletniego Antka. Ma ambicje, aby uczynić swój lokal najlepszym miejscem na gastronomicznej mapie Warszawy. W jego rolę wciela się Jakub Kamieński. W roli Antka — nieporadnego, wyjątkowo pechowego, lecz dobrodusznego nastolatka — zobaczymy Michała Pietrusia. Bohater, mimo niechęci, co weekend wspiera ojca w prowadzeniu lokalu.

Źródło: TVP

Jakub Gąsior wciela się w rolę Kazika — przystojniaka i urodzonego optymistę, któremu wszystko się udaje. Jest przyjacielem Antka, choć jest jego całkowitym przeciwieństwem. Maria Rogala pojawi się na ekranie w roli Hanki. Bohaterka jest wieczną marzycielką. Swoją poczciwością i dobrocią chce zmieniać świat na lepszy. Potajemnie kocha się w Antku, choć na tym polu nie widzi dla siebie szans. Poza głównymi bohaterami sitcomu pojawią się gościnnie osobistości świata kina i telewizji.

Ilość oraz długość odcinków, data premiery

Pierwszy sezon sitcomu liczy 26 odcinków. Każdy z nich będą trwać 12-13 minut. Planowane są także odcinki specjalne, których czas emisji wydłuży się do 20 minut. Premiera 6 października w Alfa TVP.

Źródło: TVP

Źródło, grafika wyróżniająca: TVP

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu