Polskie media

TVP wkurzyło Polaków – nowy program powodem skarg do KRRiT

Patryk Koncewicz
TVP wkurzyło Polaków – nowy program powodem skarg do KRRiT
24

„Jak oni kłamią” miało demaskować występki TVNowskich Faktów. Teraz to TVP będzie musiało tłumaczyć się z nieuczciwej narracji.

Na początku lipca do ramówki TVP Info dołączył program „Jak oni kłamią” wycelowany w TVN. Ma on rzekomo prostować „kłamstwa i niedopowiedzenia” konkurencyjnej stacji, ale jawny wydźwięk polityczny – zwłaszcza przed wyborami – jest w tym wypadku dość oczywisty. Dziennikarze rządowej telewizji promują program jako narzędzie do przekazywania prawdy, ale widzowie najwyraźniej tej opinii nie podzielają. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły bowiem skargi, zarzucające między innymi stronniczość i mowę nienawiści.

TVP Info będzie musiało się odnieść do oskarżeń o atak na opozycję

„Jak oni kłamią” prowadzone przez Adriana Klarenbacha jest emitowane dopiero od miesiąca, a już zdążyło wywołać mnóstwo kontrowersji. Już samo logo programu – stylizowane na Fakty od TVN-u – stało się powodem krytyki, a tematyka odcinków i zastosowana narracja tylko przelały szalę goryczy.

Źródło: TVP

Do KRRiT wpłynęły 4 skargi rozgoryczonych widzów, zarzucających TVP Info autopromocję poprzez reklamowanie „Jak oni kłamią” w wydaniach Wiadomości, szerzenie mowy nienawiści wobec opozycji i jawną stronniczość – wszystkie zażalenia pochodzą od osób indywidualnych. W obliczu wniesionych skarg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zmuszona jest do podjęcia rutynowych działań, czyli wystąpienia do nadawcy o materiał emisyjny oraz odniesienie się do zarzutów, jak informuje Teresa Brykczyńska dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Co ciekawe stacji TVN także się oberwało, tym razem za materiał o Pani Joannie z Krakowa, która po zażyciu tabletki poronnej musiała zmierzyć się z interwencją policji. Do KRRiT wpłynęły skargi, zarzucając stacji nierzetelność informacji oraz nieuczciwe oskarżanie funkcjonariuszy o przemoc.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news