Felietony

Tworzymy zbiorowy portret polskiego startupowca 2014!

Grzegorz Marczak
Tworzymy zbiorowy portret polskiego startupowca 2014!
10

Już po raz trzeci należący do Antygrupy serwis MamStartup postanowił zebrać jak najwięcej informacji na temat rodzimych przedsiębiorców i stworzyć zbiorowy portret polskiego startupowca 2014. Informacje gromadzone są za pomocą anonimowej ankiety, do której wypełnienia Was zachęcamy. Dla autorów naj...

Już po raz trzeci należący do Antygrupy serwis MamStartup postanowił zebrać jak najwięcej informacji na temat rodzimych przedsiębiorców i stworzyć zbiorowy portret polskiego startupowca 2014. Informacje gromadzone są za pomocą anonimowej ankiety, do której wypełnienia Was zachęcamy. Dla autorów najciekawszych wypowiedzi przewidziane są nagrody.

Autorem wpisu jest Adam Łopusiewicz.

Czego najbardziej obawiałeś się przed rozpoczęciem pracy nad startupem? W jakim wieku zacząłeś interesować się przedsiębiorczością? Kiedy zarobiłeś pierwsze pieniądze? Odpowiedzi na te i kilkanaście innych pytań, pozwolą nam stworzyć tegoroczny portret polskiego startupowca, który przedstawimy na łamach serwisów Antyweb i MamStartup. Ankietę możecie znaleźć tutaj

Czego dowiedzieliśmy się w poprzednich edycjach?

W poprzednich latach tylko co czwarty startupowiec zadowolony był ze swoich zarobków, przy tym aż ⅔ młodych przedsiębiorców poświęcało na pracę przy swoich projektach zdecydowanie więcej czasu niż etatowe 40 godzin tygodniowo. Ponadto ponad 60% przepytanych przez nas startupowców pracowało zarobkowo równocześnie w innych miejscach.

Nic więc dziwnego, że jako najważniejsze cechy potrzebne do prowadzenia własnego startupu twórcy wskazywali determinację i kreatywność. Zdecydowana większość startupowców jednak jest zadowolna z tego, co robi. Cieszy się z tego, że prowadzi własny biznes, który pozwala na duża samodzielność, jest świetną szkołą i możliwością zdobycia doświadczenia. Dla większości ankietowanych “startup to styl życia”. A dla Ciebie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup