15

Twórcy HumbleBundle znów szaleją. Tym razem płacimy ile chcemy za hity 2K Games

Humble Bundle wypaliło się? Od dawna nie było tutaj żadnego, godnego uwagi tytułu? Nic z tych rzeczy. Twórcy znów zaserwowali nam mocne uderzenie i wcisnęli do jednej paczki bardzo popularne gry od 2K Games. Co istotne, nie są to wcale żadne klasyki retro, a współczesne produkcje gatunku AAA. Rzeczywiście w Humble Bundle już dawno nie […]

Humble Bundle wypaliło się? Od dawna nie było tutaj żadnego, godnego uwagi tytułu? Nic z tych rzeczy. Twórcy znów zaserwowali nam mocne uderzenie i wcisnęli do jednej paczki bardzo popularne gry od 2K Games. Co istotne, nie są to wcale żadne klasyki retro, a współczesne produkcje gatunku AAA.

Rzeczywiście w Humble Bundle już dawno nie było akcji, która zwalałaby z nóg. Twórcy znacząco rozszerzyli swoją działalność i obok regularnych paczek z grami serwują  jeszcze raz w tygodniu mniej efektowne kolekcje (Humble Weekly Bundle), a wraz z nimi ebooki (Humble Books Bundle). Wszystko to dopełnia sklep internetowy z grami (i promocjami oczywiście). Rozkręcił się nam pod nosem całkiem niezły biznes.

Biznes biznesem, ale graczy jakoś do siebie przekonywać trzeba i to regularnie. Dlatego najnowszy Humble 2K Bundle oferuje nam wiele radości za bardzo niewielkie pieniądze. Płacąc dowolną sumę otrzymamy klucze Steam na: Bioshocka, The Darkness II oraz The Bureau: XCOM Declassified. Z czego ten pierwszy jest również dostępny w wersji DRM Free. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to za tytuły. Bioshock to pierwsza odsłona wspaniałej, steampunkowej serii, w której uniwersum przeplatają się różne fantastyczne światy. Rozgrywka toczy się w stylu FPP, ale poza strzelaniem znajdziemy tutaj również masę innych atrakcji. The Darkness II to już typowa sieczka – wcielamy się w bohatera, który został opanowany przez demoniczną ciemność (objawiającą się jako wyrastające z jego ciała głowy… hmmm hydry?) i przy jej użyciu prowadzi vendettę przeciwko swoim wrogom. The Bureau stawia bardziej na taktykę i elementy RPG, choć sama w sobie też jest shooterem. Tutaj jednak naszym wrogiem będą kosmici.

2014-07-09_101908

Mało? Płacąc więcej niż średnia wszystkich wpłat (obecnie jest to 7,26 dol, choć jeszcze wczoraj wieczorem było ok. 5, więc rośnie zaskakująco szybko) otrzymamy trzy dodatkowe tytuły. Bioshock 2 to sequel, który rozgrywa się w tym samym świecie (metropolii Rapture) ale widzianym oczyma nieco innego stworzenia – robota Big Daddy’ego dysponującego bardzo mocnymi… argumentami. Mafia II to jak dla mnie ciągle niedościgniony ideał, jeśli chodzi o miejskie produkcje typu sandbox. GTA? Przy Mafii to radosna zabawa w rozrabiakę. Tutaj mamy klimat, styl, wspaniałą historię i ujmujące tło, których nie sposób podrobić. Najbardziej zęby sobie ostrzę na Spec Ops: The Line, bo jest to jedyna produkcja z pakietu, której jeszcze nie mam. Gra jest typowym shooterem TPP, ale rozgrywanym w pustynnych regionach Dubaju. Wcielimy się tutaj oczywiście w amerykańskich żołnierzy, a na naszej drodze stanie nie kto inny, jak terroryści. Na tym nie koniec, bo z czasem pojawi się tutaj jeszcze jakiś bonus, który na razie pozostaje tajemnicą.

2014-07-09_101930

Twórcy przygotowali też ofertę dla najbardziej zapalonych graczy. Płacąc 20 dolarów i więcej otrzymamy dodatkowo najnowszą część Bioshocka zatytułowaną Infinite (serdecznie z całego serca polecam. Niesamowita gra) oraz taktyczną strategię XCOM: Enemy Unknown (a właściwie jej współczesną wersję, która jest niczego sobie).

Do weekendu jeszcze daleko, ale warto wziąć pod uwagę, że Mistrzostwa Świata w Brazylii powoli się kończą, więc będzie trzeba jakoś zagospodarować ten czas. Czemu nie w ten sposób?