Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Twórcy serii Call of Duty otwierają oddział w Krakowie!

KP
Kamil Pieczonka
1

Któż z nas nie zna serii Call of Duty? Nie widzę chyba nikogo aby podnosił rękę. Infinity Ward, studio które powstało w 2002 roku i stworzyło rozpoznawalną na całym świecie markę ogłosiło właśnie, że otwiera nowe biuro R&D w Krakowie. Polscy deweloperzy będą mieli okazję pracować nad grą, która każdego roku bije rekordy sprzedaży.

Infinity Ward Poland

Activision, obecny właściciel Infinity Ward i marki Call of Duty przesłał do nas w piątkowe popołudnie tylko krótką informację, że w Krakowie właśnie otwarto nowe biuro. Deweloperzy z Polski będą współpracować z oddziałem w Los Angeles i zajmą się szeroko pojętym R&D (Research and Development). Na dzień dzisiejszy nikt nie sprecyzował na czym dokładnie ma ta praca polegać. Jeśli jednak chcecie śledzić poczynania polskiego oddziału to możecie to robić na Twitterze, gdzie powstało oficjalne konto - InfinityWardPL.

Szefem polskiego biura będzie Michał Drobot, który od ponad 3 lat pracuje w Infinity Ward w Los Angeles jako Principal Rendering Engineer. Jak wynika z jego profilu na LinkedIn, miał on swój udział między innymi przy tworzeniu grafiki dla Call of Duty: Infinite Warfare. W krótkim oświadczeniu przesłanym nam przez Activision, Dave Stohl, szef studia Infinity Ward bardzo chwali polskich programistów.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ogłoszenia, że rozwijamy nasz potencjał jako developera wraz z otwarciem Infinity Ward Poland" - powiedział Dave Stohl, Studio Head w Infinity Ward. "Budujemy światowej klasy studio R&D, które skorzysta z lokalnej kultury kreatywnego tworzenia gier i talentów jakie oferuje Polska. To rozszerzenie działalności przyczyni się do dalszego utrwalania naszej pozycji jako jednego z najbardziej zaangażowanych i uhonorowanych zespołów w branży gier. Czekamy z niecierpliwością na wspaniałe dokonania, które będą dzięki temu naszym udziałem."

Być może za kilka tygodni dowiemy się nieco więcej na temat tego czym zajmą się polscy deweloperzy. Z pewnością warto docenić fakt, że twórcy tak dużej marki jak Call od Duty zauważają, że w Polsce powstają już warte uwagi gry na światowym poziomie (Wiedźmin!) i potencjał naszych programistów jest warty wykorzystania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: