Felietony

Twórcy Angry Birds wydają nową aplikację - książkę kucharska o gotowaniu... jajek

Marcin Kamiński
Twórcy Angry Birds wydają nową aplikację - książkę kucharska o gotowaniu... jajek
0

Rovio rozwija skrzydła. Fińska firma działająca od 2003 roku, po spektakularnym sukcesie gry Angry Birds, serwuje nam kolejne produkty. Oficjalnej premiery doczekała się właśnie pierwsza aplikacja kulinarna tego producenta - Bad Piggies Best Egg Recipes. Dostępny w App Store program to nic innego ja...

Rovio rozwija skrzydła. Fińska firma działająca od 2003 roku, po spektakularnym sukcesie gry Angry Birds, serwuje nam kolejne produkty. Oficjalnej premiery doczekała się właśnie pierwsza aplikacja kulinarna tego producenta - Bad Piggies Best Egg Recipes. Dostępny w App Store program to nic innego jak multimedialna książka kucharska, poświęcona tematowi… jajek. Całość ma jednak ogromną szansę na sukces, a to dzięki wykreowanym przez Rovio bohaterom aplikacji – tytułowym złym świnkom.

Znane z gry Angry Birds fińskie studio Rovio próbuje swoich sił z zupełnie nową marką. Aby odejść od znanych doskonale posiadaczom urządzeń mobilnych postaciom ptaków, firma wykreowała nowych bohaterów – złe świnki. Charakterystyczne postacie wykorzystane zostały do stworzenia aplikacji Bad Piggies Best Egg Recipes, która jest niczym innym, niż wirtualną książką kucharką. Znajdziemy w niej przepisy na przyrządzanie jajek na różnorakie sposoby. Aplikacja Bad Piggies Best Egg Recipes posiada wbudowaną obsługę portali społecznościowych, co wedle twórców ma ułatwić szerzenie wśród znajomych “miłości do jajek”.

"Chcieliśmy stworzyć książkę kucharską, która integruje ze sobą rodzinę, aby robić razem rzeczy z bohaterami których wszyscy kochają. Jest to w pełni interaktywna aplikacja - od ożywionych ilustracji aż do udostępniania zdjęć przyjaciołom i rodzinie."

Nowa aplikacja od Rovio pokazuje, że firma stara się podbić rynek czymś więcej niż tylko jednym tytułem gry. Stworzenie prostej i łatwej aplikacji kulinarnej może okazać się trafionym pomysłem, szczególnie dzięki wykorzystaniu ciekawych i łatwych do zapamiętania bohaterów, co okazało się przyczyną sukcesu w przypadku gry Angry Birds. Produkcja lekkich, prostych i co najważniejsze tanich aplikacji pokazuje, że developer liczy na masowego odbiorcę i w liczbie sprzedanych kopii widzi szansę zarobku dużych sum pieniędzy.

Co warte uwagi, aplikacji Bad Piggies Best Egg Recipes przeznaczona na iPada dostępna jest w języku angielskim i chińskim. Jest to dowodem na to, jak istotnym rynkiem na sprzedaż aplikacji są właśnie Chiny – na tyle ważnym, aby już w momencie premiery przygotować odpowiednią dla tego kraju wersję językową.

Bad Piggies Best Egg Recipes znajdziecie w App Store w promocyjnej cenie 0.99 USD (normalna cena to 4.99 USD).

Źródło: TechCrunch.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAngry BirdsRovio