Polska

Twój wypełniony PIT-37 i PIT-38 już czeka na Ciebie. Chyba, bo ciężko się zalogować

Grzegorz Ułan
Twój wypełniony PIT-37 i PIT-38 już czeka na Ciebie. Chyba, bo ciężko się zalogować
28

To prawdziwa rewolucja w rozliczeniach podatkowych, od tego roku fiskus sam rozlicza nas z podatku, na początek są to formularze PIT-37 i PIT-38, ale w przyszłości mają się systematycznie pojawiać kolejne.

Co zrobić, by sprawdzić swoje rozliczenie roczne? Na początek wyjaśnię, iż od tego roku w zasadzie nie trzeba nic robić, by się rozliczyć z fiskusem. Nasz PIT jest już wypełniony, możemy go sprawdzić poprawić czy wskazać instytucję, na którą chcemy przekazać 1% podatku, a jeśli nic z nim nie zrobimy, 30 kwietnia nasz PIT zostanie złożony w pierwotnej formie.

Fisku będzie więc czekał na naszą reakcję do 30 kwietnia, wiąże się to też z odroczonym zwrotem podatku, warto więc jednak sprawdzić nasz PIT już dzisiaj i zatwierdzić go, w ten sposób szybciej otrzymacie zwrot.

Jak to zrobić? Na stronie Podatki.gov.pl pojawiła się już opcja zapoznania się z już wypełnionym PIT-em. Aby go otworzyć będziemy potrzebowali, albo Profilu Zaufanego albo następujących danych:

  • PESEL albo nasz NIP i datę urodzenia
  • kwotę przychodu z zeszłorocznego zeznania
  • kwotę przychodu z PIT-11 otrzymanego od pracodawcy w tym roku

Ja już mam Profil Zaufany, jednak po uwierzytelnieniu się nim zaczął wyświetlać się błąd serwera i niemożliwym było podejrzenie mojego PIT-u. Dotarłem więc tylko do tego miejsca:

Jest szansa, że i Wy dzisiaj będziecie mieli problem z zalogowaniem się. Podejrzewam, że kilka milionów Polaków będzie chciało szybko się rozliczyć i mocno nadwyrężą dziś rządowe serwery.

Photo: bzyxx/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu