Polska

Poczta Polska na poważnie bierze się za auta elektryczne

Grzegorz Ułan
Poczta Polska na poważnie bierze się za auta elektryczne
6

To nie pierwsze doniesienia z bazy samochodowej Poczty Polskiej, która zaczyna się wypełniać pojazdami elektrycznymi. W zeszłym roku były to raczej mikro pojazdy, teraz przyszedł czas na większe auta dostawcze z napędem elektrycznym.

W październiku 2018 Poczta Polska chwaliła się testami małych pojazdów elektrycznych, które przede wszystkim mają być odpowiedzią na wprowadzane strefy czystego transportu. Były to głównie małe pojazdy czterokołowe oraz skutery.

Członek Zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel:

Poczta Polska prowadzi projekt “Elektromobilność, by jak najlepiej być przygotowanym do wprowadzenia “Stref Czystego Transportu”. Liczymy nie tylko na oszczędności, ale także na to, że spółka będzie postrzegana jako dbająca o lokalne społeczności i zainteresowana pozytywnym wpływem na środowisko poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie bardzo zależy nam na poprawie komfortu pracy pocztowców, dlatego testujemy użyteczność pojazdów w codziennej pracy listonoszy i kurierów.

Tym razem do floty aut elektrycznych Poczty Polskiej ma dołączyć kilkadziesiąt aut do 3.5 tony o ładowności powyżej 800 kg. Na początek na testy wytypowano 5 aut elektrycznych - Renault Master Z.E., Volkswagen e-Crafter, Maxus-Hitachi oraz Mercedes e-Vito. Ich testy mają potrwać od teraz do połowy maja, a do regularnego wykorzystania już w bardziej znaczącej liczbie, mają trafić wybrane modele w okolicach listopada 2019.

Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej:

Podjęliśmy decyzję o dołączeniu do naszej floty pierwszych kilkudziesięciu aut elektrycznych. Chcemy rozpisać przetarg na ich pozyskanie. To efekt ubiegłorocznych testów tego typu pojazdów w naszej firmie. Dzisiaj zaczynamy kolejny etap sprawdzania samochodów elektrycznych w codziennej pracy – tym razem o większej ładowności. Elektryczne auta będą przyjazne mieszkańcom miejscowości, w których problemem jest hałas drogowy i komunikacyjne zanieczyszczenie powietrza. Planujemy wymianę części floty na pojazdy elektryczne różnych kategorii.

Nowe dostawcze auta elektryczna będą testowane w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie oraz w Pruszczu Gdańskim.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu