Mobile

Aplikacje z Androida na komputerze z Windowsem 10? Microsoft ma na to pomysł

Piotr Kurek
Aplikacje z Androida na komputerze z Windowsem 10? Microsoft ma na to pomysł
8

Aplikacja Twój telefon łączący smartfon z systemem Android z komputerami z zainstalowanym Windowsem 10. Nowa aktualizacja wprowadzi jeszcze ciekawsze rozwiązania

Twój telefon — aplikacja, która na Windowsie zadebiutowała w zeszłym roku nie potrafi zbyt wiele. Co prawda jest namiastką mostu łączącego smartfony z komputerami, jednak nie w swojej obecnej postaci nie potrafi na zbyt wiele. Narzędzie to pozwala na wygodniejsze przesyłanie zdjęć z urządzenia mobilnego z systemem Android na komputer z Windows 10 oraz pisanie i odbieranie SMS-ów bezpośrednio z komputera. Microsoft nie zamierza jednak ograniczyć się wyłącznie do tych dwóch funkcji. Już wkrótce użytkownicy będą mogli skorzystać z dobrodziejstw bardziej rozwiniętych narzędzi — w tym wyświetlanie ekranu smartfona na monitorze komputera.

Zobacz też: Twój Telefon – nowa aplikacja Microsoftu, na którą czekam na swoim iPhone od samego początku

O tym, że Microsoft pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym na wyświetlanie zawartości smartfona na ekranach komputerów z zainstalowanym systemem Windows 10 wiemy od października ubiegłego roku. Firma zaprezentowała działanie tego mechanizmu na urządzeniu Surface, na którym wyświetlane były aplikacje mobilne. Dziś wiemy kiedy to narzędzie końcu trafi do użytkowników. W tym tygodniu ruszy beta dla osób testujących najnowsze oprogramowanie Microsoft w ramach programu Windows Insider. A w kolejnych tygodniach aktualizacja powinna pojawić się także u pozostałych użytkowników aplikacji Twój telefon.

W chwili obecnej aplikacja pozwala na import zdjęć, czytanie i wysyłanie wiadomości

By można było korzystać z funkcji „Phone Screen” muszą zostać spełnione pewne warunki. W chwili obecnej działa ona wyłącznie ze smartfonami Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+. Microsoft zapewnia jednak, że w najbliższej przyszłości wprowadzone zostanie wsparcie dla innych modeli pracujących na systemie Android 7.0 i nowszym od wielu producentów. Komputery natomiast muszą być wyposażone w moduły Bluetooth LE (Low Energy) i posiadać zainstalowany system Windows 10 w najnowszej wersji pochodzącej z programu Insider. Surface Go jest pierwszym urządzeniem z linii Surface, które już teraz obsługuje funkcję wyświetlania zawartości urządzenia mobilnego na swoim ekranie.

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu