Mobile

Nowa mobilna Opera nie lubi ciastek, ale lubi wideo - spodobają Wam się te nowości

Konrad Kozłowski
Nowa mobilna Opera nie lubi ciastek, ale lubi wideo - spodobają Wam się te nowości
7

Nowa wersja przeglądarki Opera na Androida, która właśnie zadebiutowała, została wyposażona w dwie ciekawe funkcje: blokowanie uciążliwych komunikatów i opcję wygodnego oglądania wideo podczas wykonywania innych czynności.

Jeśli drugą z nowości skądś kojarzycie, to jest to dokładnie jedna z charakterystycznych funkcji Opery na desktopach, która pozwala na przeniesienie odtwarzanego klipu do mniejszego, bardziej mobilnego okienka, które znajduje się nad pozostałymi aplikacjami i oknami. Dzięki temu można bez przeszkód pracować nad czymś innym lub rozmawiać, jednocześnie słuchając muzyki, oglądając teledysk bądź jakiegoś vloga. Pełna dowolność.

Obraz w obrazie, czyli wygodne oglądanie wideo niezależnie od tego, co robimy

Na to samo pozwala teraz mobilna Opera dla Androida w wersji oznaczonej numerem 50. Aktywujemy ją po przejściu na pełny ekran w odtwarzanym wideo, a następnie naciskając na przycisk domowy. Wtedy Opera zostanie zamknięta, ale na wierzchu wyświetlone będzie okienko z wideo, które oczywiście również można zamknąć albo przywołać tryb pełnoekranowy naciskając na jego zawartość.

Blokowanie komunikatów o ciasteczkach

Druga z funkcji to rozbudowany bloker reklam, który teraz ma radzić sobie także z komunikatami dotyczącymi używania ciasteczek na stronach internetowych. Memy ukazujące piękno serii wyświetlanych komunikatów jeden za drugim (RODO, ciasteczka, lokalizacja, powiadomienia) mają w sobie sporo prawdy, a na urządzeniach mobilnych opanowanie tego wszystkiego jest nie zawsze takie łatwe, bo wystarczy, że komunikat nie będzie przystosowany do wyświetlenia go na takim ekranie i zdarza się, że kompletnie niemożliwe jest natrafienie na przycisk zamykający.

Dodatkowo, Opera będzie też od tej pory blokować jakąkolwiek aktywność związaną z kryptowalutami. To może dziać się na Waszych urządzeniach już dzisiaj, jeśli nie używacie z najnowszych wersji aplikacji oraz systemu (łatek bezpieczeństwa). A jak wiemy, takich sytuacji jest całe mnóstwo.

Po nową Operę na Androida odsyłam Was oczywiście do sklepu Google Play, skąd pobierzecie wersję 50 wyposażoną w nowości opisane powyżej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu