Microsoft

Nowa wersja aplikacji Twój Telefon pozwala na multitasking

Krzysztof Rojek
Nowa wersja aplikacji Twój Telefon pozwala na multitasking
2

Osoby, które mają telefon Samsunga mogą już jednocześnie uruchomić kilka aplikacji ze swojego smartfona na komputerze.

Microsoftowi można zarzucić bardzo wiele, ale jeżeli chodzi o rozwój współpracy pomiędzy komputerem z Windows a systemem Android, trzeba przyznać, że firmie z Redmond wychodzi to nadzwyczaj dobrze. Choć może powinienem napisać, że chodzi tu o współpracę pomiędzy Windowsem a urządzeniami Samsunga, ponieważ to właśnie telefony Koreańskiej marki mają tu wyraźne "fory", otrzymując znacznie więcej funkcji niż smartfony z innych producentów. Kolejna z nich już trafiła do stabilnej wersji aplikacji i jest dostępna dla wszystkich, którzy posiadają telefony z tej listy.

Od teraz odpalimy kilka aplikacji z telefonu jednocześnie

Do tej pory, jeżeli chcieliśmy uruchomić jakąś aplikację w funkcji Twój Telefon na komputerze, działało to na zasadzie streamingu ekranu z naszego telefonu. Jednocześnie mogliśmy więc uruchomioną jedną taką aplikację. Teraz jednak dla niektórych telefonów Samsung funkcja ta została rozbudowana. Teraz na komputerze można uruchomić kilka aplikacji z telefonu jednocześnie. Dla osób, któe tej aplikacji używają regularnie jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ pozwala w dalszym stopniu zwiększyć produktywność.

Aby aktywować nowe funkcje trzeba przede wszystkim mieć telefon z wspomnianej listy z systemem operacyjnym Android 11 (co już na starcie wyklucza dużo telefonów Samsunga). Sam pecet natomiast musi posiadać system Windows 10 co najmniej w wersji 20H1, co jak wiadomo, wcale nie jest tak popularne. Oprócz tego trzeba mieć aktualne wersje aplikacji  Link to Windows i Link to Windows Service (do pobrania z Galaxy Store). Oczywiście, oba urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

Oprócz tego Microsoft pokazał, że nie planuje zatrzymywać rozwoju aplikacji i już testuje kolejne funkcje. Już niedługo w aplikacji Twój Telefon będzie można sprawdzić m.in. zasięg sieci komórkowej czy Wi-Fi. Niestety, nie wiadomo, kiedy podobne funkcjonalności będą dostępne dla właścicieli urządzeń marek innych niż Samsung.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu