Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

Twój telefon z ważną funkcją usprawniającą działanie aplikacji

PK
Piotr Kurek
6

Twój telefon ma pomóc w zatarciu granic między smartfonem, a komputerem z zainstalowanym systemem Windows 10. Aplikacja Microsoftu z każdą kolejną aktualizacją rośnie w siłę i zaczyna oferować ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość synchronizacji urządzeń bez sieci Wi-Fi.

Twój telefon zadebiutował w zeszłym roku, jednak pierwszej wersji aplikacji daleko było do tego, co Microsoft dumnie zapowiadał. Z czasem narzędzie zyskiwało kolejne udoskonalenia — głównie w formie aktualizacji w wersji dla użytkowników Windows Insider. Po możliwości przegrywania zdjęć z telefonu, czy wysyłaniu wiadomości SMS z poziomu komputera, ostatnią nowością było wyświetlanie uruchomionych na smartfonie aplikacji na ekranie komputerów z Windowsem 10. Teraz przyszła pora na jeszcze ważniejszą funkcję — możliwość połączenia komputera z telefonem bez sieci Wi-Fi.

Zobacz też: Aplikacje z Androida na komputerze z Windowsem 10? Microsoft ma na to pomysł

Do tej pory korzystanie z aplikacji Twój telefon na komputerze i podłączenie się za jej pomocą z telefonem z systemem Android wymagane było połączenie Wi-Fi. Wraz z nową aktualizacją aplikacji Pomocnik aplikacji Twój telefon, która pojawiła się w Google Play, wszyscy użytkownicy mogą korzystać z większości funkcji z wykorzystaniem danych sieci komórkowych. Co oznacza, że przesyłanie zdjęć, czy wysyłanie SMS’ów odbywać się będzie bez konieczności podłączenia z internetem poprzez Wi-Fi. A to przyda się między innymi w podróży lub miejscach, gdzie nie mamy dostępu do żadnego hotspotu. Do klonowania ekranu ze smartfona na komputer wciąż jest wymagane połączenie obu urządzeń poprzez Wi-Fi. Microsoft informuje, że możliwość synchronizacji z wykorzystaniem sieci komórkowej była najbardziej pożądaną przez użytkowników funkcją.

nowa ikona aplikacji Twój telefon

Twój telefon w wersji Windows Insider

Zobacz też: Twój Telefon – nowa aplikacja Microsoftu, na którą czekam na swoim iPhone od samego początku

Twój telefon doczekał się również nowej odsłony dla użytkowników rozwojowych edycji Windowsa 10. Jeśli macie zainstalowany system w wersji 18362.113+(19H1) lub 18885+ (20H1) i korzystacie z aplikacji Twój telefon, to już teraz możecie za jej pomocą wysyłać i odbierać MMS’y. Narzędzie pozwala na szybkie dodawanie zdjęć, obrazków, czy GIF-ów do wiadomości za pomocą funkcji przeciągnij i upuśćkopiuj i wklej, czy tradycyjnie — po wybraniu odpowiedniej opcji w oknie aplikacji. Przychodzące w wiadomościach MMS treści multimedialne można także zapisywać na komputerze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: