Startups

Twój startup potrzebuje pieniędzy? - napisz o tym

Grzegorz Marczak
Twój startup potrzebuje pieniędzy? - napisz o tym
11

Nie wiem czy moje spostrzeżenie jest słuszne czy jest po prostu tylko "moje" ale... . Przejrzałem kilka polskich nowych serwisów w internecie, przyjrzałem się też kilku które istnieją już od jakiegoś czasu. Na żadnym z nich nie znalazłem informacji o tym czy startup szuka inwestora, wsparcia fina...

Nie wiem czy moje spostrzeżenie jest słuszne czy jest po prostu tylko "moje" ale... . Przejrzałem kilka polskich nowych serwisów w internecie, przyjrzałem się też kilku które istnieją już od jakiegoś czasu.

Na żadnym z nich nie znalazłem informacji o tym czy startup szuka inwestora, wsparcia finansowego lub co najmniej współpracy z innymi serwisami (chociaż to ostatnie gdzieniegdzie się pojawia). Czy wszyscy w takim razie czekają na "mail" z ofertą współpracy? - czy nie można by zrobić czegoś więcej niż tylko czekać?

Przyznam szczerze, że ten element informowania o swoich potrzebach i planach jest moim zdaniem dość istotny. Oczywiście nie zapewni on znacznie większego zainteresowania inwestorów naszym przedsięwzięciem, ale jeśli chociaż kilka osób przeczyta taką informacje to zwiększa to nasze szansę na pozyskanie funduszu.

W Polskim internecie na razie nie ma (chyba) miejsca gdzie polskie startupy mogły by poinformować o potrzebie pozyskania funduszy (na startups.pl można to wpisać gdzieś w miejscu opisującym serwis - ale nie jest to do końca to o co mi chodzi). Są oczywiście takie miejsca jak szukam-inwestora.com.pl ale w większości przypadków są na nich ogłoszenia związane z firmami nie operującymi w internecie.

Oczywiście wszystko co napisałem może wydawać się banalne, trzeba jednak pamiętać o tym, że potencjalny inwestor to nie zawsze zawodowiec - czasami może być to przypadkowa osoba, która po przeczytaniu informacji może zainteresować się naszym przedsięwzięciem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu