Świat

Pisarze amatorzy i czytelnicy - 1000Keyboards.com

GM
Grzegorz Marczak
2

1000Keyboards to serwis dla piszących i czytających krótkie opowiadania. Serwis stara sie stworzyć społeczność, która będzie pisać i oceniać twórczość innych. Materiały wprowadzane do serwis mogą mięć między 800 a 1000 słów, ograniczenia te zostały wprowadzone po to aby upewnić się, iż wprowadz...


1000Keyboards to serwis dla piszących i czytających krótkie opowiadania. Serwis stara sie stworzyć społeczność, która będzie pisać i oceniać twórczość innych.

Materiały wprowadzane do serwis mogą mięć między 800 a 1000 słów, ograniczenia te zostały wprowadzone po to aby upewnić się, iż wprowadzane teksty będą rzeczywiście, krótkimi opowiadaniami. W serwisie nie ma też możliwości ukrycia swojego tekstu, wszystko co napiszemy jest od razu dostępne publicznie.

Dla lubiących czytać krótkie opowiadania znalezienie ich w 1000Keyborads nie powinno być problemem. Treści w serwisie możemy filtrować używając takich kryteriów jak : ostatnio dodany wpis, najczęściej czytany itp. Możemy również przeglądać opowiadania z podziałem na kategorie, oceniać opowiadania, wysyłać je do znajomych poprzez email itp.

Sam pomysł jest bardzo ciekawy, na pewno jest wiele ukrytych talentów pisarskich wśród osób, które nigdy nie miały możliwości opublikować swoich tekstów.

Zastanawia mnie jedynie dlaczego autorzy serwisu chcą skupić sie jedynie na opowiadaniach? - czy nie ciekawie by było przeczytać jakąś dłuższą historię, szczególnie jeśli znamy już poprzednie dzieła autora.

Możliwe, że autorzy myślą o jakiejś płatnej subskrypcji gdzie, krótkie opowiadania w sam raz pasują do przesyłania ich RSS-ami lub mailem?

W Polsce idea pisania opowiadań również została zauważona przez takie serwisy jak opowiadania.pl (moim zdaniem serwis z potencjałem, ale fatalnie wykonany i z nieco za młodymi pisarzami).

Może przydał by się jeszcze jakiś większy serwis realizujący tego typu ideę? (a może już jest?) - jako pasjonat książek bardzo chętnie poczytał bym publikacje nieznanych dotąd autorów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu