Startups

Startups.pl definiuje swoją rolę w sieci?

Grzegorz Marczak
5

Startups.pl to jedyne w swoim rodzaju miejsce w internecie gdzie startujące serwisy mogą o sobie napisać. Serwis informuje nas również (na bazie RSS) co dzieje sie w poszczególnych serwisach. Nowe serwisy nazywane "startupami" mogą być oceniane przez użytkowników przez co tworzy się ich ranking....


Startups.pl to jedyne w swoim rodzaju miejsce w internecie gdzie startujące serwisy mogą o sobie napisać. Serwis informuje nas również (na bazie RSS) co dzieje sie w poszczególnych serwisach. Nowe serwisy nazywane "startupami" mogą być oceniane przez użytkowników przez co tworzy się ich ranking.

Tak w skrócie wyglądała funkcjonalność serwisu w pierwszej wersji. Potem nastąpiły przeobrażanie dzięki, którym serwis stał się bardziej nastawiony na ludzi stojących za opisywanymi startupami. Mam więc informacje o osobach tworzących startupy oraz o firma które również tworzą nowe serwisu. Doszło też wiele ciekawych pomniejszych funkcjonalności, które poprawiły użyteczność serwisu i pogrupowały informacje jakie się w nim znajdują.

Autorzy starups.pl myślą nad kolejna reedycją swojego serwisu, tym razem jednak oprócz zmian w wyglądzie i funkcjonalności strony ma dojść coś więcej. Tym czymś będzie miejsce wspólne miejsce dla startupów i inwestorów, mają być to możliwości komunikacji z inwestora, a co najważniejsze możliwość dotarcia do inwestora oraz poznanie jego wymagań.


Jeden z przykładów na nowy wygląd startups.pl

Oto jak rolę serwisy starups.pl widzi jeden z współautorów serwisu Grzegorz Fiedoryszyn:

"znalezienie w gąszczu instytucji czy różnego rodzaju Funduszy chętnych do wysłuchania naszego poglądu na nasz projekt, czy zaprezentowanie ścieżek rozwoju, może graniczyć z cudem. W naszym serwisie mam czas by wszystko to sobie poukładać, nie ma "setek oczu" mrożących krew w żyłach, a forma w jakiej mogę przedstawić projekt dla inwestora czy końcowego użytkownika jest max. uproszczona. (możliwość wysłania zapytania o finansowanie bezpośrednio z serwisu )"

Autorzy serwisu nie poprzestają na planach, właśnie podpisali umowę z funduszem wczesnego finansowania iif.pl, na bazie tej umowy użytkownicy serwisu będą mieli lepszą sposobność dotarcia do ludzi z "branży" oraz możliwość zaprezentowania swojego pomysłu lub serwisu.


Nowa strona z informacjami o projekcie - dużo bardziej czytelna


Przyznam szczerze, że bardzo podobają mi się plany startups.pl - z serwisu który katalogował informacje o startupach, ma szansę stać się miejscem komunikacji i wymiany opinii pomiędzy autorami serwisów i pomysłów a osobami i firmami, które są w stanie pomysły finansować.

Autorom serwisu życzę powodzenia, bo plany jakie mają są bardzo ciekawe i konkretne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu